İRTİBAT BÜROSUNU HİZMETE SOKAN İLK ADAY ADAYI İRFAN ÖZTÜRK

 

Öztürk Yeni Cami Sokaktaki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Partililerle Bir araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı İrfan Öztürk, Fevzi Çakmak Mahallesi Yeni Cami Sokak’taki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililerle bir araya geldi. Aday Adaylığını açıklamasının ardından çalışmalarını kalabalık bir ekiple ilçe ve demokratik kitle örgütü ziyaretleriyle sürdüren Öztürk Yalova’da Haziran 2015 Seçimleri için İrtibat Bürosunu hizmete sokan ilk Aday Adayı oldu.

Partililerle sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen görüşmede Öztürk; “Birliğin gücüne olan inancımızla çıktığımız bu yolda Yalova örgütünün bütün unsurlarını bir ağ gibi örüp kuşatmayı hedefliyoruz. Desteğiniz bizler için önemli.” diyerek, seçim çalışmalarında temel slogan olarak belirlediği “Yalova’nın Birleştirici Gücü” hedefine olan bağlılığını bir kez daha vurguladı. Adayların belirlenme sürecinde yöntem olarak ön seçimin tercih edilmesini demokrasinin temel bir gerekliliği olarak gördüğünü ve örgüte güvendiğini belirten Öztürk, Aday Adaylığı sürecinde uzman bir ekiple çalıştığını ve an itibariyle çalışmalarını sistematik bir faaliyete dökmüş tek aday adayı olduğunun da altını çizdi.

İrfan Öztürk-Logolu

İrfan Öztürk kimdir?

1962 doğumlu olan İrfan Öztürk,İlk ve Orta Öğretimini  Muş’ta tamamlamasının ardından 1982 yılında Siirt Eğitim Enstitüsü’nden, 1992 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Öğretmenlik yaşamına 1 Kasım 1982 yılında Rize’nin Küçükçayır Köyü’nde başladı. Sırasıyla Rize, Van (Çaldıran-Gevaş), Muş ve Yalova illerinde çalıştı. 14 Ocak 2015 itibariyle Çınarcık İlkokulu Müdürlüğü görevinden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden Yalova Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikal Faaliyetler

İrfan ÖZTÜRK 1990 yılında, 12 Eylül 1980 Darbesi’nden sonra Türkiye’de kurulan ilk memur sendikası olan Eğitim-İş’in Muş Şubesi’ni kurdu. Eğitim-İş ve Eğit-Sen Sendikalarının birleşmesinde görev aldı. 1995 yılında kurulan Eğitim-Sen’in Türkiye’deki 57 kurucu üyesinden biri olan İrfan ÖZTÜRK, 6,5 yıl boyunca bu sendikanın Muş Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2 yıl Atatürkçü Düşünce Derneği Muş Şube Başkanlığı yaptı. 2007 yılında Eğitim-İş Yalova Şubesi’ni kurdu. 2014 Haziran ayından beri Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu üyesi sıfatıyla, derneğin Güney Marmara Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği’nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden (22 il) sorumlu üç Genel Yönetim Kurulu üyesinden biridir.

Ailesi

İrfan ÖZTÜRK, okul yıllarında tanıştığı Mualla ÖZTÜRK ile evlidir. 2006 yılında öğretmenlik mesleğinden emekli olan Mualla Öztürk, 2007-2009 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İl Eğitim Sekreterliği görevlerinde bulundu. İki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay Delegeliği görevini yürütmektedir.

İrfan Öztürk, Cennet Ceren (30) ve Umut Barış (22) adlarında iki çocuk sahibidir. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Lisans derecesi alan kızı Cennet Ceren Çavuş, doktora çalışmalarına devam etmektedir; evli ve bir çocuk sahibidir. Oğlu Umut Barış Öztürk ise Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde son sınıf öğrencisidir.

 

Ofis: Fevzi Çakmak Mah. Yeni Cami Sok. No:31/A

İletişim: 0226 811 44 99 / 0532 243 99 47

e-mail: [email protected][email protected]

web: www.irfanozturk.com.tr

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.