KENT BULUŞMALARI 10. HAFTA KONUĞU DP YALOVA İL BAŞKANI MUHARREM ER OLDU

Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen KENT BULUŞMALARI Programının 10. Hafta konuğu Demokrat Parti Yalova İl Başkanı Muammer ER ve Yönetim Kurulu oldu. Yalova Karadağ İnşaat ve TAİSAD Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB’nin sponsorluğunda, Jineps Cafe& Restaurant’ta gerçekleşti.

 

Programın yönetimini Cemiyet Başkanı Ayhan Polat’ın Yaptığı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Sevinçler ile Nevzat Samancı bulunduğu Programa katılan Gazeteciler; Çevre Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Sevinçler, Kanaat Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Suiçmez, Gözde Efem radyo genel yayın ve reklam müdürü Kutsi Aksay, Realist Gazetesinden Güray Erol, Yalova Anadolu Ajans Temsilcisi Yılmaz Oruç ve Marmara Haber Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Yakup Akkaya katılım sağladı.

 

 

Soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda, Demokrat Parti Yalova İl Başkanı Muammer Er, gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

‘’Bugün iktidar partisinin tek korkusu, DP’dir’’

 

        Demokrat Parti’nin Türkiye genelindeki oy oranı hakkında bilgi veren İl Başkanı Er, ‘’Demokrat Parti köklü bir partidir. Türkiye genelinde, DP’ye katılım % 5’lere çıktı. DP yerel seçimlere, Türkiye’nin bazı noktalarında katılamadı. Yalova’nın da bölge bölge başarılı olduğumuz yerler oldu. DP’nin iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Yapılan görüşmeler neticesinde DP’nin mecliste olacağını söyleyebilirim. Genel Başkanımızın yaptığı bir açıklamadır. DP, birtakım sıkıntılardan geçerek, bu konuma geldi. Doğru zamanlarda, yanlış insanların bu partide yer almasından da kaynaklanan bazı sorunlar oldu. DP’de çok talihsizlikler yaşandı. DP, başarı geçemezse de mecliste olacak. Bugün iktidar partisinin tek korkusu DP’dir. AK Parti tabanını kaybetmeye başladı.’’

 

’Genel seçimde, Yalova’da en iyi sonucu almak için çalışacağız’’

 

        2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimleri değerlendiren Er, ‘’Genel başkanımızın da vurguladığı üzere bu seçimler çok büyük önem taşıyor. Bizde partililerimizin teveccühü ile üstlendiğimiz bu görevde başarılı olmak için tüm çabamızı ortaya koyacağız. Partimizin 2015 yılında yapılacak olan Milletvekili Genel Seçiminde Yalova’da en iyi sonucu alması için olanca gücümüzle çalışacağız’’.

 

‘’Yalova’nın kalkınmaması için her şey yapılıyor’’

 

Yalova’nın kalkınmaması için her şey yapıldığını ifade eden Er, ‘’Yalova’ya kurulmasını istediğimiz, Organize Sanayi Bölgesi adına yaptığımız girişimlerde ise çok sorun yaşadık. Yalova’da AK Parti kompleksi var. Bu kente bir OSB neden kurulmuyor, bu kentin, spor, turizm kültürüne neden sahip çıkılmıyor? Geçmiş milletvekilliği yapan ağabeylerimiz, tersane bölgelerinde rant ilişkilerinde bulunan kişiler, bunlar Yalova’ya ihanet ettiler. DP, Yalova’da güçlü teşkilatıyla toplanıyor, elimizden geleni yapacağız’’.

 

‘’Bu belediye becerisizdir, sınıfta kalmıştır’’

 

Yalova Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini ve beceriksiz olduğunu iddia eden Er, ‘’Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın Yalova’ya verdiği sözler var. Yalova’ya sözümüzdür diye başlayan projeleri var. Zaten projeleri uçuk kaçık projeler. Aslında bu projelerden, 2 projeyi hayata geçirsinler, Yalova Belediyesi’nin önüne kendilerinin heykeli dikeceğiz. Gelinen noktaya bakın, 158 tane kesilen ağacı söküp, başka yere monta edemeyen bir belediye anlayışı var. Yalova meydanına Atatürk portresini dikemediler. Bu kadar beceriksiz bir belediye var. Bu vebalın altında Yalova CHP Milletvekili Sayın Muharrem İnce’nin de sorumluluğu var. Yalova halkına ve belediye başkanı adına da söz veren Muharrem İnce’dir. Burada yapılan yanlışlardan kimse kaçamaz. Yalova’da yapılan yanlışların tek tek hesabını soracağız. ‘’Bana hakkınızı helal etmeyeceğiz, hiç bir şeyin altına imza atmayacağım’’ diyen bir belediye başkanı var. Bu belediye başkanını da Yalova arenası da çıkaranda Muharrem İnce’dir. Bu belediye becerisizdir, sınıfta kalmıştır’’.

 

“Siyaset, gittiğin yeri karıştırıp, mikserlik yapmak değil”

 

Siyasetin, bir duruş olduğunu ve parti değiştirmenin, toplumuzda çok olumlu karşılanmadığına dikkat çeken Er, ‘’ Çiftlikköy Eski Belediye Başkanı Metin Dağ’ın, bir zaman söylediği biz söz vardı, ‘’DP, içime sindiremedim’’ diye. Metin Dağ, DP’yi içine sindirip, sindirememesi kendi sorudur. CHP’de de aynı hazımsızlığı yaşamıştır. 2009 mahalli yerel seçimlerde, DP’den Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Yakup Koçal, AK Parti’ye geçti. Siyaset, bir duruştur. Parti değiştirmek, toplumuzda çok olumlu karşılanmaz. Zaman zaman, önüne geçilemeyen olumsuz şeylerle karşılaştık. Yakup Koçal, DP için, büyük bir talihsizliktir. DP, Yalova’da seçim kaybetmesinin yegâne sebeplerinden biridir. Koçal’ın, Yalova’ya ihanet yaptığını yüzüne karşıda demişimdir. Zaman zaman karşılarız kendisiyle, bu aynı talihsizliği AK Parti’de yaşadı. Siyaset, gittiğin yeri karıştırıp mikserlik yapmak değildir. Bugün, bu partidesin, yarın diğer partiye gidilmez.’’

 

Er, “Abdurrahman kardeşimiz, Çiftlikköy’de DP’ye güç kattı”

 

Çiftlikköy DP İlçe Başkanı Abdurrahman Tutuğ’un, partiden istifa edeceği hakkında çıkan iddialara ise şöyle yanıt verdi;

 

Er, ‘’Abdurrahman kardeşimiz, Çiftlikköy’de DP’ye güç kattı. Çalışmaları takdire şayandır. Biz kendisini çok severiz, DP ile yol ayrımına gireceği söylentileri bir istifa değildir. Tutuğ kardeşimiz, karakterli ve çok iyi bir arkadaşımızdır, sivil toplum örgütleri içerisinde olması gerekiyor. Etik anlamda, siyasi kimliğini bir kenara bırakması gerekiyor ama bu bizle dostluk, arkadaşlık yollarını ayıracağı anlamına gelmiyor.’’

 

“DP, bu ülkenin geçmişinde var”

 

Yalova’yı en iyi tanıyan partinin DP olduğunu belirten Er, ‘’DP, bu ülkenin geçmişinde vardır.  Gücümüzü kaybetmemize rağmen, bütün köylerde DP temsilcileri var. Tüm gücümüzle çalışacağız’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından, etkinlik samimi sohbet havasında gerçekleşti.

 

KENT-BULUŞMALARI-10-Hafta-Konuğu-DP-Yalova-İl-Başkanı-Muharrem-ER-ve-Yönetim-Kurulu

 

Haber : Gamze Yüksel – Video ve Foto: Sezer Sevinçler

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.