KURT, “KÖY İÇİNE SICAK ASFALT YAPILACAK”

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, yaz sezonuna hazır bir şekilde girebilmeleri için 5 ay içerisinde yapılacak çalışmaları Çınarcık Life muhabiri Vedat Sarı’ya anlattı.

 

“Köy içindeki yola sıcak asfalt yapılacak”

 

Yağan yağmurun ardından bazı yollarda büyük çukurlar oluştuğunu belirten Kurt, “Çınarcık Çok programlı lisesinin üst bölgesindeki yol ile köy içinde bulunan yola sıcak asfalt yapacağız. Ancak bu işlemi yapabilmemiz için öncelikle yolu kazma işlemimiz olacak. Yaz sezonuna girmeden ilçedeki bütün yollarımız bitmiş olacak” dedi.

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt yaptığı açıklamada, ”Armutlu’da, Teşvikiye’de, Esenköy’de hayvan barınağı yok. Yalova, Altınova ve Çiftlikköy’de barınak var. Veteriner ise Yalova ve Çınarcık Belediyesi’nin var. Çınarcık Belediyesi’nde 150 sokak köpeği var. Biz belediye olarak, sokaktaki köpekleri alıyoruz, kısırlaştırıyoruz, küpesi yoksa, küpe takıyoruz aldığımız yere bırakıyoruz.

 

Yalova Belediyesi ile beraber hayvan barınağıyla ilgili bir birlik kurduk. Yalova’daki 14 belediye bu birliğin oluşmasını kabul etti. Yalova’da 30 bin metrekare bir alanda, doğal yaşam alanı yaptık. Yer, Yalova Jandarma İl Komutanlığına yakın bir alanda. Orman alanları kiralandı ve çalışmalar bitti. Hatta bizim veterinerlerimizde orada görev yapacak. Yalova’daki bütün barınaklar kalkacak bir yerde toplanacak. Gezici timler olacak. Yalova’daki 14 belediye bu birliğin içinde ve bütçeler hazırlandı. Çınarcık Belediyesi olarak % 20 bütçe de katkı sağlayacak. Bu konudaki amacımız, çözüm odaklı olmak” dedi.

 

 

 

 

Kurt, ”Benim isteğim, bütün caddelerde ve sokaklarda ağaç olması”

 

Çınarcık’ta sokak ve caddelerde kaldırım çalışmalarına başlandığını ve ağaçlandırma yapılanacağını ifade eden Kurt, ” Çınarcık’ta 120 ağaç diktik. Benim isteğim, bütün caddelerde ve sokaklarda ağaç olması. Kaldırım çalışmalarına başladık. Sistematik olarak, Poyraz Caddesi ağaçlandırılacak. Çamlık Mahallesi’nden, Çınarcık’ın giriş noktasına kadar ağaçlandırma yapacağız. Sahil kısmındaki elektrik direklerini yerin altına alacağız. Bütün dikey sokaklar da ışıklandırma sistemleri kuracağız” açıklamasında bulundu.

 

“Sanayi sitesi aralıksız devam ediyor”

 

İlçede bir süre önce yapımına başlanan sanayi sitesinin de devam edildiğini kaydeden Kurt, çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade ederek, Çınarcık halkına modern bir Sanayi sitesi kazandıracaklarını söyledi.

 

Haber: Vedat SARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.