Uluslararasi juriden Team Alvimedica’ya ekstra puan!

 

Volvo Ocean Race uluslararası jüri kararını verdi; Cape Town-Abu Dhabi etabında, Cargados Carajos’da kayalıklara oturan Team Vestas Wind’in yardımına hiç düşünmeden koşan ve güvenle kurtarılmalarını sağladıktan sonra -önemli bir zaman kaybı ardından- yeniden yarışa dönen Team Alvimedica’nın hayati rolü kabul edildi. Jüri, Team Alvimedica’nın 2. etap puanını diğer teknelerin puanlarını etkilemeyecek şekilde yükseltti. Böylece, Volvo Ocean Race’in “En Genç Takımı” olan Team Alvimedica, yarışın ikinci etabında 4.’ncülüğü elde etti.

 

Jüri adil bir karar vermeye çalıştı!

 

Team Alvimedica’nın Team Vestas’ın kayalıklardan güvenle kurtarılışındaki hayati rolünü kabul ederek Cape Town – Abu Dhabi ayağında, diğer teknelerin puanlarını olumsuz etkilemeyecek şekilde takımın puanını yükselten ve Team Alvimedica’yı etabın 4.’ncüsü ilan eden Volvo Ocean Race Uluslararası Jüri’sinin kararını da değerlendiren Charlie Enright, “Jürinin rotamızı Team Vestas Wind’e yardım etmek için değiştirmemizi takdir etmesi ve onaylamasından dolayı memnunuz. Diğer takımların da etkilenmesini göz önüne alan jürinin olabildiğince adil bir karara varmaya çalışmasına saygı duyuyoruz” dedi.

 

Team Alvimedica ve Team Westas Wind’ın duygusal buluşması!

 

Abu Dhabi’de düzenlenen basın toplantısı duygusal anlara da sahne oldu. Team Alvimedica skipper’ı Enright ile 29 Kasım’da Hint Okyanusu’nda Cargados Carajos’da kayalıklara oturarak büyük tehlike atlatan ve Team Alvimedica’nın guvenle kurtarilmalarina destek verdiği Team Westas Wind’in skipper’ı Chris Nicholson, kazadan beri ilk kez bir araya geldi.

 

Nicholson, Team Alvimedica’ya kayalıklarda geçen korku dolu ilk saatlerdeki desteği için hem kişisel olarak hem de ekipteki diğer tüm arkadaşları adına teşekkür ederek, “Team Alvimedica’nın bize yardım etmek için yarışa ara vermesi ve kurtarma anına kadar bizimle kalması bizim için son derece güven vericiydi. Özellikle Volvo Ocean Race kontrol merkezi ile aramızda adeta hayati bir iletişim kanalı kurdular. Bizi psikolojik olarak ayakta tuttular ve sağladıkları yardım için çok minnetkarız” dedi.

Team Alvimedica_3_AYAK_2

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.