Yalova Belediyesi’nden Trafik Önlemleri

 

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan kazalar nedeniyle bir çok canın yitirildiği Tigem bölgesindeki viraja, Yalova Belediyesi tarafından bariyer kondu.

Geçmiş yıllarda gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan virajda yaşanan kazalar , bariyer eksikliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Özellikle geceleri büyük sıkıntı yaratan viraj için bu zamana kadar hiçbir önlem alınmamıştı. Virajı alamayan araçlar burada önlem olmadığı için dereye uçuyordu. Yaşanması muhtemel kazaları önlemek için harekete geçen Yalova Belediyesi, Tigem bölgesindeki viraja bariyer koydu.Yalova Belediyesi tarafından alınan önlemle, olası kazalarda da can ve mal kaybını önlemek adına bir adım atılmış oldu. Bariyerlerin konulmasından sonra sürücüler yolu daha güvenli kullanmaya başladı .

Salman; “Önlemleri kayıplar yaşanmadan önce almalıyız.”

Daha önce çok sayıda can kaybı,yaralanma ve maddi hasarlı kazaya sahne olan viraj hakkında konuşan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; gerekli önlemlerin geç kalınmadan alınması için çalıştıklarının altını çizerek, “Burada yaşanan can kayıpları bizleri çok üzdü. Bu sebeple, Tigem bölgesinde bir çalışma yaptık.Bariyerlerin yapılması kazaları azaltacaktır. İnşallah bir daha burada can kaybı yaşamayız. Önlemleri kayıplar yaşanmadan önce almalıyız.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.