YALOVA’DA KIYAMET ALAMETLERİ KONFERANSI

Yalova Yeni Asya Temsilciliği, Demokrat Eğitimciler Derneği İşbirliğiyle; fert, aile, toplum, İslam ve insanlık alemini ilgilendiren bir dizi sohbet, seminer ve konferans tertipliyor.

 

Yalova Yeni Asya Temsilciliği, Demokrat Eğitimciler Derneği İşbirliğiyle; fert, aile, toplum, İslam ve insanlık alemini ilgilendiren bir dizi sohbet, seminer ve konferans tertipliyor.
10 Ocak 2015 tarihinde Kur’an’daki Kıyamet Alametlerinden/Ye’cüc-Me’cüc, Dabbetü’larz (Deccal, Mehdi, Hz. İsa’nın (as) Zuhuru) mevzulu konferansı; sahasında uzman ilim adamlarımızdan biyolog Dr. Bahri Tayran (Dayıoğlu) verecek.
Yeni Asya gazetesi yazarlarından ve Demokrat Eğitimciler Derneği Yalova Temsilcisi Ali Ferşadoğlu, “Bediüzzaman’ın tesbitiyle, ‘Bizim en büyük düşmanımız cehalettir, fakirlik ve zaruri ihtiyaçlarımızı karşılayamamak ve ihtilaftır. Yani, doğrulara da, ilmi ve fikri gelişmelere de inadına muhalefettir. Bu bir hastalıktır. İşte bu hastalıklarla mücadele etmek, Yalova insanının iman, ahlak, kültür, sosyal hayatına hizmet etmek için bir dizi sohbet, seminer, konferans tertiplemiş bulunuyoruz” dedi.
Ahirzamanın en dehşetli zaman diliminde yaşadığımıza dikkat çeken Ferşadoğlu, “Toplumumuz ve bilhassa gençlerimiz, büyük tehlikelerle karşı karşıyadır.  Bu cepheden bakıldığında, Kur’an’daki Kıyamet Alametlerinden/Ye’cüc-Me’cüc, Dabbetü’larz (Deccal, Mehdi, Hz. İsa’nın (as) Zuhuru) meseleleri çok önemlidir.” şeklinde konuştu.  
Bu sosyal faaliyetlerin organizatörlüğünü üstlenen Burak Küçük ise, “Yalova halkını bilgilendirmek, meseleler hakkında aydınlatmak istiyoruz. Son zamanlarda toplumun manevi dinamikleri olan cemaat ve tarikatlere yönelik yıpratıcı saldırılar yapılıyor. Oysa hepimizi ya bir cemaat veya bir tarikate en azından gönül bağımız var. Demokratik bir toplum olmak istiyorsak, kim olursa olsun, herkesinhak ve hürriyetlerine sahip çıkmamız gerekir. Bu açıdan tertiplediğimiz sohbet, seminer ve konferanslar çok önemlidir. Yalovalıları bu etkinliklerimize destek vermeye davet ediyoruz” tarzında konuştu.
Dr. Bahri Tayran konferansı, 10 Ocak 2015 Cumartesi günü, 19:30’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde başlayacak.
 
 
 
KONFERANSA DAVET
 
Konferans Mevzuu: Kur’an’daki Kıyamet Alametlerinden/Ye’cüc-Me’cüc, Dabbetü’larz (Deccal, Hz. İsa’nın (as) Zuhuru)
Konuşmacı: Dr. Bahri TAYRAN (Biyolog)
Tarih: 10 Ocak 2015
Yer: Raif Dinçkök Kültür Merkezi/Şehid Ömer Faydalı Bul. No: 203 YALOVA     
Saat: 19:30
Not: Bayanlar için yer ayrılmıştır.
Demokrat Eğitimciler Derneği & Yeni Asya   

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.