BAŞKAN ALİ KANGAL, KAYTAZDERE BELEDİYESİNDEKİ 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal kaytazdere sahilinde bulunan alico kafe’de düzenlemiş olduğu kahvaltılı basın toplantısı ile 2014 yılını değerlendirerek, “Kaytazdere’ye vizyon kazandıracak 2015 yılı projelerimizi paylaşacağımız basın toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

 

 

Ali Kangal sözlerine “Bildiğiniz gibi, dolu dolu bir çalışma dönemini geride bıraktık. Verimli geçirmeye gayret ettiğimiz 2014 yılına şöyle bir bakacak olursak;

 

kaytazdere belediye başkanı ali kangal 1. yıl değerlendirmesi genel

 

Kaytazdere’ de değişime, ilçemizin adeta gözbebeği konumunda olan ve yaz aylarında da yoğun ilgi gören sahillerimizden başladık. Kumsalı büyütülmüş, yürüyüş alanları yapılmış, şık kafe ve restoranlarıyla birlikte mükemmel bir doğa dostu görüntü kazandırılmıştır.

 

 

‘Kır bahçesi’ projemizle sosyal belediyecilik anlayışına bambaşka bir boyut kazandırarak, atıl bir vaziyette bulunan eski hizmet binamızın yerini adeta ilçemizin buluşma alanı haline getirdik. Yaz aylarından itibaren faaliyete başlayan kır bahçemiz bugün geldiğimiz noktada çok sayıda gencimizin düğününe ev sahipliği yaparken, birlik ve beraberliğimizi de pekiştirdik. Burada düzenlediğimiz iftar programlarıyla hem Ramazan’ı Şerifi eda ettik hem de Kaytazdereli olmanın ayrıcalığını yaşadık.

 

 

‘Biliyoruz ki yol medeniyettir.’ Ayrıcalıklı projelerimizi bir bir hayata geçirirken, rutin sorumluluklarımızı da ihmal etmemeye çalıştık. Bu çalışmalarımız çerçevesinde, ara yollarımızı çamurdan kurtararak kilitli parke ile kapladık. İlçemizin vitrin konumunda olan ana arterlerimizi asfaltla kaplayarak, iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdik.

 

 

Tüm bu hizmetleri hayata geçirirken, özveriyle çalışan personellerimizin emeklerinin yanı sıra teknolojinin imkanlarından da yararlandık. Araç filomuza gelişen teknolojik şartlar ışığında yeni araçlar ekleyerek, Kaytazdere’ yi 4 mevsime hazırladık.

 

 

Doğa ve hayvanlara olan hassasiyetimizden ise hiçbir zaman taviz vermedik. İlçemizin dört bir yanma yerleştirdiğimiz çöp konteynerleri ile doğamızı korurken, başıboş hayvanlarımız için barınak inşa ettik. Sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaptığımız proje sayesinde, hayvanlarımızı kısırlaştırarak, hayvan sever vatandaşlarımızın şefkatine bıraktık.

 

 

‘Vatandaşa hizmet’i odak noktamıza aldığımız çalışmalarımızda yarınlarımızın umudu çocuklarımızı da unutmadık. Çocuklarımız kendileri için kurduğumuz parklarda doyasıya eğlenirken, okullarımıza da bakım ve onarım desteği sağladık.

 

 

2015’TE KAYTAZDERE’Yİ NELER BEKLİYOR?

 

 

Bu hizmetlerimizin 2015 yılında süreceği teminatını verirken, hayata geçirmeye hazırlandığımız projelerimizin müjdesini de buradan vermek istiyorum.

 

 

Daha önce de ifade ettiğim gibi 2015 yılı tam anlamıyla Kaytazdere’ nin yılı olacak. Bunlardan ilki hazırlıklarını tamamladığımız Sevgi Evi. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını, yardımsever vatandaşlarımızın destekleriyle karşılayacağımız Sevgi Evi, çok yakında insani kucaklaşmanın merkez üssü olacak.

 

 

İkinci projemiz ise Çamlık Mesire Alanı. Sahillerimizde yaptığımız çalışmaların yanı sıra Çamlık alanında oluşturacağımız mesire alanı turizmcilerimizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak.

 

 

Diğer hizmetlerimizi sıralayacak olursak;

 1. Sahil düzenlenmesi (Peyzaj)
 2. Yeni parklar ve oyun alanları yapımı – İlave imar planı
 3. Mezarlık düzenlemeleri
 4. Çok amaçlı salonun projelendirilmesi
 5. Fitness ve spor salonunun faaliyete sokulması
 6. Mevcut minibüs duraklarına ilave durak konulması
 7. Taksi durakları ile ilgili çalışma
 8. Billboardların (Reklam panolarının) tespit edilen yerlere konulması
 9. Kent konseyinin kurulması;
 10. Kent konseyinin kurulması;
 1. Kadın meclisi
 2. Gençlik meclisi
 3. Çocuk meclisi
 4. Kaytazdere Festivali ve kültürel etkinlikler
 1. Engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak faaliyetler yapılması
 2. Bankamatik konulması
 3. Parkların bakım ve onarımlarının yapılması

 

 

Kaytazdere’nin 2015 vizyonunu belirlediğimiz bu özel günümüzde yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, daha nice müjdeli haberler vereceğimiz toplantılarda buluşmayı diliyoruz.” sözlerine son verdi.

 

KONUŞMALARIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.