BAYRAM ALİ YILMAZ AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mimar Bayram Ali YILMAZ, Çalışmalarını devam ettirdiği Afganistan’dan gelerek Ak Parti Yalova İl başkanlığına Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu öncesinde yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

Bayram Ali YILMAZ konuşmasında; “Saygıdeğer AK Parti Ailesi, değerli Yalova’lı hemşerilerim ve basınımızın güzide mensupları; Sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum.Bu gün Yalova’dan AK Parti’ milletvekilliği aday adaylığım için müracaatımı yapmış bulunuyorum. Neticesi ne olursa olsun öncelikle ülkemize, halkımıza ve özelde Yalova’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Bu arada, benim gibi aday adayı olan arkadaşlarım için de aynı temennileri diliyor, hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Öncelikle ülkeme, AK Parti davasına hizmet etmiş bulunan ve Hakka kavuşmuş olan büyüklerime Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Adaylık kararı verirken bölgeyi çok iyi biliyor olmam, almış olduğum eğitimim ve gerek ülkemde gerekse yurtdışında yapmış olduğum çalışmalardan kazandığım tecrübelere dayanarak bu kararı almış bulunuyorum. Kazandığım tecrübe ve birikim ile ülkeme en iyi şekilde hizmet edeceğimi ümit ediyorum.

 

12 yıla yakındır Afganistan’da dünyanın en zorlu ve tehlikeli bölgesinde, terörün ve işgalin gölgesinde hayata tutunmaya ve kendilerine yeni bir gelecek oluşturmaya çalışan müslüman Afgan kardeşlerimizle birlikte Afganistan’ın yeniden inşaası için gerçekleştirdiğimiz projeler için çalışıyorum.

 

Bu süreçte memleketime her geldiğimde ülkemde yaşanan siyasi ve ekonomik çalkantıların yarattığı sıkıntılardan, 2002 yılındaki tarihi zaferi ardından sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin nasıl gelişme kaydettiğine, ve bu süreçte dünyanın dört bir yanındaki müslüman ve Türk dostu kardeşlerimizin Türkiye’de yaşanan bu gelişim ve değişimi nasıl heyecenla izlediklerine ve hayran kaldıklarına şahitlik ettim. Şimdi sayın başbakanımız ve genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde genç dinamik AK Parti kadroları , Yeni Türkiye için kollarını sıvamış ve 7 haziran seçimlerinde Tüm Türkiye’yi AK Partinin renkleriyle donatacak büyük ve yeni bir zafer için harekete geçmiştir. Bende bu harekete hizmet eden bir nefer olarak bu saflarda yerimi alıyorum, partim ve ülkem için sonuna kadar hizmete hazırım..

 

Sevgili hemşerilerim değerli basın mensupları , bu gün AK Parti iktidarının Türkiye’ye genç, dinamik vatan sevdalısı haktan yana bu milletin değerlerini yeniden güçlendirerek getirdiği nokta ortadadır. 2023’te yeni Türkiye   dünyanın en güçlü devletleri arasında yerini almış olacaktır ve bu süreçte bende bu davaya ülkeme gönül vermiş biri olarak Ankara’da sizleri temsil etme onurunu inşallah yine sizlerin desteği ve dualarıyla 7 Haziran seçimleri ardından yaşamak için yola çıkıyorum..

 

Yalova’dan milletvekili adaylığım kabul edildiği takdirde, üç büyük şehrin ortasında olan ve bundan gerçek manada faydalanamayan Yalova’mızın, ekonomik ve sosyal kalkınmasına gereken tüm katkıların sağlanması için çalışacağım.

 

Tekrardan Partime ve sizlere çok teşekkür ediyorum.

 

Allah Ülkeme ve Yalova’ma hizmet edebilmeyi nasip etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun..

 

En kalbi muhabbetlerimle…” diyerek sözlerine son verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.