BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKAN VEFA SALMAN’I TOPA TUTTU

Büyük Birlik Parti yalova İl başkanı Talip Bayburtlu yaptığı açıklama ile Yalova belediye Başkanı Vefa Salman’ı topa tuttu.

Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık bir yıl gibi zaman geçmesine rağmen, görüldü ki Yalova Belediyesinin ne bir projesi ne, bir programı nede halka hizmet etmek gibi düşüncesi var.

 

Bayburtlu  ” Yalovayı zor günler bekliyor gibi. Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık bir yıl gibi zaman geçmesine rağmen, görüldü ki Yalova Belediyesinin ne bir projesi ne, bir programı nede halka hizmet etmek gibi düşüncesi var.

Hani derler ya adam olacak çocuk emeklemesinden belli olur diye,fakat gelin görün ki halkta böyle bir umutta yok beklettide.

Yalova halkı bundan önceki yönetimi sadece mutlu azınlığa hizmet ettiği ve Yalovanın kazanımlarını iddilara göre birilerine peşkeş çekmesinden dolayı, hesabını sandıkta sorarak işbaşından uzaklaştırdı, bir umuttur diye yeni yönetimi işbaşına getirerek kendisine hak ettiği değeri vermesini, hak ettiği hizmetleri alması düşüncesi ile umutlandı.

Fakat görüldü ki sadece slogan değişmiş, mutlu Yalova’dan, umuttur Yalova sloganına dönülmesinden başka bir icraat olmamış,umutlar bir başka bahara kalmış gibi.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak insan odaklı siyaset yaptık, Hakka Ve Halka hizmeti şiar edindik yıkıcı siyaset yerine yapıcı siyaset güttük ve Hakka ve Halka hizmet eden siyasetçinin yanında yer aldık, makam, mevki,koltuk ve ikbal peşinde olmadık, mazlumun yanında, zalimin karşında olduk bedelde ödedik. İnsanı yaşatki devlette yaşasın düsturu ile siyaset yaptık, dik durduk, dik yürüdük dik yaşadık.

Yalovanın ve Ülkemizin kazanımlarına sahip çıkmaya,yetimin,fakir fukaranın,garip gurabanın hakkını korumaya,kul hakkı yiyenlere karşı durmaya mücadele etmeye kararlıyız. Muhalefet etmek için muhalefet etmedik etmeyeceğiz.

Yalova Belediyesi birimlerinden olan Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğünün bulunduğu RDKM de bazı özel işlerin yürütüldüğü,kozmik oda diye bir odanın olduğu bazı işadamlarının burada toplantılar yaptığı,ihalelerin bir kısmının buradan verildiği iddiaları Yalova Kamuoyunda konuşuluyor.

Bunun yanında bir organizasyon şirketine sponsor bulmak için Kültür müdürlüğünün bizzat aracılık ettiğide iddialar arasında. Uğur Mumcu Kültür Merkezinin tadilat nedeni ile kapatıldığı,tadilata 1 milyon gibi ödenek ayrıldığı doğrumu dur.

Fütursuzca harcamaların yapıldığı,özel günlerde milyara varan havai fişeklerin atıldığı Cumhuriyet meydanına bir iddiaya göre 25 bin TL bir iddiaya göre 30 bin TL tutarında rölyefin dikildiği, halkın dişinden tırnağından artırarak ödediği su faturalarının bu gibi harcamalara ödendiği doğru ise bu gerçekten rahatsız verici iddialar.

Bunun yanında Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde gereksiz personel olduğu, ihtiyaca göre değilde ideolojik personel çalıştırıdığı, bir çalışanın ise hiç bir iş yapmadan çalıştığı belediyenin haricinde bir özel şirketten de maaş aldığı bunun bilinmesine rağmen babasının belediye meclisindeki konumundan dolayı göz yumulduğu yine iddialar arasında.
Bunlar sadece Yalova Belediyesi bünyesinde bulunan bir birimde konuşulan iddialar. Diğer birimlerinde ne gibi iddialar var yakında onuda göreceğiz ve kamuoyu ile paylaşacağız.
Yalovanın varoş denilen kenar mahallerinde yaşayan vatandaşlarımız yakacak odun bulamazken, kuru ekmeğe muhtaçken bunca lüzumsuz yapıldığı idda edilen harcamalar doğrumudur, doğru ise yazıktır günahtır.  
Biz Büyük Birlik Partisi olarakhalkınsesi olmaya,halka hizmeti Hakka hizmet bilecek, mazlumun yanında , zalimin karşısında olmaya dün olduğu gibi,bugünde olacağız” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.