CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI FİKRET DEMİR SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Yalova CHP Milletvekili Aday Adayı Fikret Demir, Primo Cafe’de basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya, Yalova CHP Milletvekili Aday Adayı Fikret Demir’in babası Mahmut Demir, eşi, oğlu ve asistanları katılım sağladı.

 

‘Yalova’da örgüt ve yönetim, tarafsızlığını korumalıdır’

 

Partisine zarar verecek, davranışta ve söylemde bulunmadığını ve asla bulunmayacağını dile getiren Demir, ‘’Benim bütün çalışmalarım, partime değer katmıştır. Parti disiplinini ve şuanki durumumla ilgili saygınlığımı her daim sürdürdüm. Parti teşkilatı, her aday adayına eşit mesafede olmalıdır. Şuan herkes adaydır. Yalova’da örgüt ve yönetim, tarafsızlığını korumalıdır. Esas olan partinin geleceği ve ülke gidişatı olmalıdır. Parlamenter rejim, tehdit altındadır, herkesin mücadelesi, ülke sorunları, iç güvenlik yasası ve insanlar baskı altındadır. Parlamento, Boks Ringine dönmüştür. Kimileri bu gidişatına dur demek için çıkıyor, sonra darp edilip, tehditle itilip kalkılıyor. Bu onurla mücadeleyi her daim sürdürmek lazım. Kişisel söylem değil, toplumsal hak ve özgürlüklerde bu halkın temsilcisi olunduğu unutulmamalı. Biz demokrasiye bedel ve beden ödeyen bir ailenin çocuklarıyız ve yapılması gereken her ne ise partim için yaparım. Bu söylem değil, eylemdir, daha yeni başlıyor. Partide siyaset yapan insanlar, belli bir süreçten sonra sanki partinin sahibiymiş gibi davranıyor. CHP, kimsenin babasının tapulu malı değil. CHP, halkın partisidir’’.

 

chp-yalova-milletvekili-aday-adayı-fikret-demir-basın-toplantısında-aile-sadeti

        

’’Yalova’daki beklentimiz, gençliğin önü açılmalı’’

 

Demir, ‘’Yalova’daki beklentimiz, gençliğin önü açılmalı. Genç kuşağında siyaset yapabilmesi lazım. Bu şehirdeki vekiller, Yalova’yı ne kadar iyi biliyor, Yalova’nın haritasında neler var biliyorlar mı? İmara açılmış ne kadar yol var, köylerde yaşayan insanların durumları nedir? Köy muhtarlarıyla hiç görüşme yapıldı mı? Kim işini iyi yapıyorsa, ben onu örnek alıyorum’’.

 

‘’Ön seçimin olması Yalova’ya renk katar’’

 

Yalova’da ön seçim yapılarak, aday adaylarının belirlenmesi gerektiğini ifade eden Demir, ‘’Biz demokrasiye olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Bu bir demokratik yarıştır. Deniz Baykal, ön seçim istediğini dile getirmiştir. Ben kesinlikle, CHP’nin Yalova’daki temsilcisinin ön seçimle gelmesini düşünüyorum. Aday adayı olan arkadaşlarımızla da görüşmelerimiz oldu. Genel Başkanımızın ve genel merkezimizin verdiği karara saygı duyuyoruz. 1’nci, 2.’nci olmak hiç önemli değil. Beraber, çalışıp hareket etmek gerekir. Çeşitli illerin ön seçimle alakalı beklentileri var. Ön seçimin olması Yalova’ya renk katar. Yalova’da ön seçim yapılarak, aday adayları belirlenmeli. Biz medeni cesaretimizle bu yola çıktık’’ diye konuştu.

 

Haber: Gamze Yüksel – Foto: Sezer SEİVNÇLER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.