CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA’DAN İLK RESMİ ADAY ADAYI İRFAN ÖZTÜRK OLDU

İrfan Öztürk 5 Şubat 2015 Peşembe günü saat 10:00’da TİGEM 3. kapı Beyaz Bahçede basın toplantısı düzenleyerek CHP Yalova Milletvekilliği aday adayı olduğunu açıkladı. Basın mensupları ve partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Öztürk, aday adaylık sürecinde yaptığı çalışmaları ve geleceğe yönelik projelerini anlattı. Öztürk basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

 

Konuşmasına Cumhuriyetimizin temel niteliklerini belirleyen Altı Ok’un 78 yıl önce 5 Şubat günü Anayasaya girdiğini belirterek başlayan Öztürk;

 

”Bu anlamlı günde Yalova’dan başlayarak tüm Türkiye’de sevgi ve saygı dilini egemen kılmak için, Gezi ruhuyla oluşan insancıl, barışçıl, doğaya saygılı anlayış için, Dayatmacı anlayışa baş kaldıran, ötekileştiren dili reddeden bir yaşam tarzı için, birken biz, bizken bir olabilmek için, dil, din, ırk, inanç farkı gözetmeksizin ”bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak için, Emeğin en yüce değer olduğundan hareketle emeğin karşılığının verilmesi gerektiğine inandığımız için, Her sağlıklı bireyin potansiyel birer engelli adayı olduğundan hareketle engelli bireylerimizin yaşamın her alanında var olabilmeleri için, Çocuk istismarının ve kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için, Emeklilerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam standardına kavuşmaları için, her bireyin ulusal gelirden hakça pay almasını sağlamak için, Bilimsel, Demokratik ve Laik eğitimin ülkemiz için olmazsa olmaz kuralını yaşama geçirmek için,” Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ ün Ülküsünden hareketle sanat ve sanatçının yanında olmak için, Yalova’da Cumhuriyet Halk Partisinde değişim ve dönüşümün zamanının geldiğine inandığımız için, Varlık içinde, Birlik içinde , Özgür biçimde ; Türkiye’nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisin den 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimde Sevgi ile Temsil Yürek ile Hizmet için, Yalova’dan Milletvekili Aday Adayı olduğumu resmen açıklıyorum” dedi. Çünkü biz birliğin gücüne Atatürk’ ün kentine inanıyoruz” dedi.

 

 

 

Sözlerine ”Cumhuriyet Halk Partili olmak onurdur. Aday adayı olan ve olacak olan her insan bizim için çok önemli, değerli ve saygıdeğerdir. Hepsine başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek devam eden Öztürk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.