KENT BULUŞMALARININ KONUĞU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI BAYRAM ALİ ŞAHİN OLDU

Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘‘Kent Buluşmaları’nın’’on dördüncüsü, Yalova Karadağ İnşaat ve TAİSAD Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB’nin sponsorluğunda, Jineps Cafe& Restaurant’ta gerçekleşti. Kahvaltılı toplantıya; Yalova AK Parti Milletvekili Aday Adayı Bayram Ali Yılmaz konuk olurken, etkinliğin ev sahipliğini ise Yalova Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ayhan Polat, Genel Sekreter İbrahim Sevinçler ve Yönetim Kurulu üyesi Nevzat Samancı yaptı. Toplantıya, Yalova Anadolu Ajans Temsilcisi Yılmaz Oruç, Çevre Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Sevinçler, Marmara Haber Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Yakup Akkaya katılım sağladı. Soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda gazeteciler sordu, milletvekili aday adayı Yılmaz cevapladı.

 

PROGRAMIN TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Yılmaz, kendini tanıttı

 

         Kendisini tanıtan Yalova AK Parti Milletvekili Aday Adayı Bayram Ali Yılmaz, ‘‘1975 Rize doğumluyum. 40 yıldır Yalova’da yaşıyorum. Çalışma hayatım ortaokul yıllarında başladı, ortaokul ve lise yıllarında hafta sonları ve yaz tatilleri babası ile birlikte çalışmaya başladım. Üniversite öğrenimimde üniversite arkadaşım ile birlikte İstanbul’da 7 katlı bir inşaat işini aldım. Aileme yük olmadan tahsilimi tamamladım ve piyasa tecrübesi kazandım. 2000’li yılların başlangıcında bazı ticari faaliyet tecrübelerinden sonra, 2003 yılında Afganistan’dan bir Türk firmasının teklifi ile 2004’ün başında Kabil’de göreve başladım. Birkaç projenin tamamlanmasından sonra, Afgan bir işadamı tarafından ortaklık teklifini kabul ettim. Ayrıca Yalova’da BAY99 isminde firmasını kurarak ve  Kabil’de Türk iş merkezi olarak tanınan Majit Mall projesini bitirdim. Yalova İnşaat Çalışanları Derneği’nin kurucu başkanı ve 2 dönem yönetiminde ve Yalova’da Fırtına Vadisi Derneği’nin kurucuları arasında yer aldım. 13 yaşından itibaren Yalova Teakwando İhtisas Kulübü’nde  teakwando yapmış ve çeşitli müsabakalarda dereceler elde ettim. 2000 yılından sonra teakwando hakemi olarak çeşitli müsabakalarda hakemlik yaptım. Tenis hakemliği kurslarına katılarak tenis hakemliği sertifikası sahibi oldum. Afganistan (Kabil, Kandahar, Mezarı Şerif , Herat, Leşkergah) Rusya (Moskova, Kaluga), Dubai, Amerika (San Francisco), Pakistan (İslamabad), İRAN (Meşhed) Avusturya (Viyana), İngiltere (Londra), Fransa (Paris, Lion), Almanya (Frankfurt), İtalya (Roma, Venedik),Ukrayna (Kiev), İsveç (Cenevre), Amerika (Miami), Azerbayan (Bakü), Dubai (Abuzabi, Sharje) ülkelerinde bulundum’’.

 

‘Siyasi çizgime uygun partilerde farklı görevler alarak tecrübemi arttırdım’

 

          Siyasi olarak aileden gelen belli bir çizgiyi benimsediğini ve yaşamı boyunca onu koruduğunu ifade eden Yılmaz, ‘Siyasi çizgime uygun partilerde farklı görevler alarak tecrübemi arttırdım. Babadan Milli Selamet Partisi ile başlayan çizgimi,  Refah Partisi’nde aktif çalışarak devam ettirerek ve sonrasında Ak Parti ile devam eden istikrarlı bir siyasi çizgi izledim. İlk siyasi görevime, lise yıllarında mahalli idarelerde Yalova Kazım Karabekir Mahallesi’nde, ikinci görevime ise, Merkez İlçe Gençlik Komisyonu’nda başladım. Merkez ilçenin ardından, üniversite döneminde İl Gençlik Komisyonu Başkanlığı görevine getirildim’’.

 

‘Afganistan’da 100’ün üzerinde gözde projeyi hayata geçirdim’

 

         Afganistan’da 100’ün üzerinde gözde projeyi hayata geçirdiğini ifade eden Yılmaz, ‘Yalova’ya yapılacak önemli ölçekli yatırımlarla ilimizde istihdam alanları oluşturulabileceği gibi önemli ekonomik girdiler de sağlamak mümkün. Afgan iş adamlarıyla da Türkiye’de yatırım ve işbirlikleri yapılmasını sağlayarak, ülkemizin istihdamının artırılmasına katkıda bulunabiliriz’.

 

Yalova’nın yeşilliğini korumak ve kaybetmemek gerek’

 

       Yalova’da kat artışı oranı hakkında, Yalova’nın doğasının bozulmaması gerektiğini dikkat çeken Yılmaz, ‘Bir mimar olarak, edinmiş olduğum birikim doğrultusunda Yalova’nın yeşilliğini korumak ve kaybetmemek gerektiğine inanıyorum. Kat yüksekliğinin olmamasını, depreme bağlanmamalı. Amaç, buradaki doğal hayatı devam ettirmek olmalı. Gerekirse yüksek binalar yapılır. Kentsel dönüşüm ise Yalova’da olmalı. Yalova’yı kötü durumundan iyi duruma getirecekse Kentsel Dönüşüm yapılması gerek’’.

 

‘Sahip olduğum imkanlarımı ilimizin ve ülkemizin menfaatleri için değerlendireceğim’

        

Yalova AK Parti’den vekil seçildiğinde yapacağı çalışmalar hakkında açıklama yapan Yılmaz, ‘Yalova’mız, göç alırken diğer taraftan kaliteli üniversitelere göndermiş olduğu başarılı öğrencileri tekrar ilimize dönmesini sağlayamamaktadır. Çünkü ilimizde mevcut gençleri istihdam edecek iş sahaları bulunmamaktadır ve de planlamamaktadır. Üç büyük şehrin ortasında ancak bundan yeterince faydalanamayan ilimizde yeni istihdam alanları yaratmak ve istihdam kalitesini aktarmak adına yıllardır bir vatandaş olarak dışarıdan yatırımcı getirmeye çalışmaktayım. Pakistan’ın İslamabad şehrinde 17.02.2015 tarihinde katılmış olduğum 5. Pakistan-Türkiye iş konseyi toplantısını düzenlemeye çalışmaktayım. Bu toplantı YTSO nezdinde, 100 Afkan iş adamı ve Afganistan Ticaret Odası Başkanının katılımını sağlamaya çalışmaktayım. Sizlerinde bildiği üzere bu tür faaliyetler sivil vatandaş olarak % 1’ lik bir başarı için bile büyük gayret sağlanırken, milletvekilliği makamı ile bu başarıyı kat ve kat artırarak % 20’lik bir başarıya ulaştırabilecektir. İstemiş olduğum bu makamı şahsi faaliyetlerim için değil, sahip olduğum imkanlarımı ilimizin ve ülkemizin menfaatleri için değerlendirmek amacını taşıyacağım’’Diye konuştu.

 

kent-buluşmaları-14-konuğu-ak-parti-yalova-milevekili-adaya-adayı-mimar-bayram-ali-yılmaz-toplu-foto

 

Haber Foto: Gamze Yüksel – Video Haber: Sezer Sevinçler

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.