KORU BELEDİYESİ KARAYOLLARINI BUZLANMAYA KARŞI TUZLAMA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ

Koru Belediyesi, yağan yoğun kar yağışı ile birlikte Belediye Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kriz merkezi kurdu. Suriye’de savaştan kaçan ve belediye mücavir alanlarında yaşayan Suriyeli aileye barınma ilaç ve giyecek yardımı gerçekleştirdi.

 

Çınarcık Karayolu, Kalıcı Konutlar ve Koru Merkezi ile mahallelerinde yaya ve araç ulaşımların daha rahat sağlanabilmesi amacıyla Belediye ekipleri tarafından kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi.

 

Koru Belediyesi karla kaplanan cadde ve bazı sokaklarda vatandaşların daha rahat yürüyebilmesi için tuzlama çalışmasını aralıksız yürütüyor. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, yaptığı açıklamada, kar yağışından dolayı buzlanan yollarda karla mücadele ekiplerinin aralıksız çalışmalarını devam ettirdiğini Kriz merkezinin ise 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini söyledi.

 

Yaman açıklamasında” Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün birkaç günden bu yana yağmur, fırtına, kar yağışı ve soğuk havaya karşı bölgemizi de kapsayan uyarılarda bulunuyor. Olumsuz hava şartlarıyla mücadele için gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Belediyemizde ekip kurduk. Bu ekip özelikle gece saatlerinde don olaylarına karşı yollarda tuzlama, kumlama kar zküreme çalışması yapıyor “

 

Sokakta Kalan Vatandaşlara İlaç, Barınma ve Giyecek Yardımı

 

Suriye’de savaştan kaçan ve belediye mücavir alanlarında yaşayan Suriyeli vatandaşa da barınma ilaç ve giyecek yardımı yaptıklarını belirten Yaman “ Bizler sadece çetin kış koşullarına karşı mücadele etmiyoruz. Muhtarlarımızla sürekli diyalog içersindeyiz. Açıkta kalan bir Süriyeli aileye de sahip çıkarak soğuk kış koşullarından uzaklaştırarak barınma ve giyecek yardımında bulunduk” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.