MUHSİN SEVENCAN “DERDİM YALOVA’DIR” DEYİP AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

9 Şubat 2015 tarihinde öğretmenlik görevinden istifa eden Muhsin Sevencan, Yalova AK Parti Milletvekilliğine aday adaylığını, Yalova Uygulama Otel’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında kamuoyuna duyurdu. Toplantıya, Sevencan’ın eşi ve çocukları katılım sağladı.

 

 

 

Muhsin Sevencan’ın konuşmasından bir bölümü izleyebilirsiniz

 

 

Muhsin Sevencan konuşmasında; “7 Haziran 2015 genel seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova milletvekilliği aday adaylığımı açıkladığım basın toplantımıza hoş geldiniz, onur verdiniz.

 

Bugün, 14 Şubat Sevgililer Günü.

 

34 yıllık sevgili eşim yanımda; siz, saygıdeğer basın mensuplarının huzurunda, kamuoyuna, aşığı olduğum Yalovamız’a hizmet davası için yola koyulduğumu ifade ederek ilk demecimi veriyorum.

 

Yeni ve Güçlü Türkiye hedefinde, yenilenecek ve güçlenecek Yalova’nın kalkınmasına AK Partimizin Ak kadrolarıyla birlik, beraberlik ve ortak akıl ekipleriyle katkı sunmak üzere milletvekilliği görevine talip oldum.

 

muhsin-sevencan-ak-parti-yalova-milletvekili-aday-adayı-2

 

Çıktığım bu yolda;

 

Altınova’dan Armutlu’ya kadar en ince ayrıntısıyla tanıdığım, doğup-büyüdüğüm Yalova’yı, çağdaş kentlerin gelişim ölçeklerine göre kalkındırmak için AK Partinin gönül erleriyle birlikte teşkilat çalışmasına bağlı kalarak üstün bir gayret sunacağım.

 

Sevgiyi, kardeşliği, çalışmayı ilke edinirken, güçlü ve yetkili AK Parti hükümetinin yatırımlarını Yalovamız’ın kalkınması ve gelişmesi yolunda seferber etmek için mesai mefhumunu düşünmeden çaba sarf edeceğim.

 

Yalova kentlilik bilincini, yaşadığımız kenti sahiplenme duygusuyla hâkim kılarken, üç büyük kentin arka bahçesi olma gibi olumsuz bir ortamın tam tersi, ayaklarının üzerinde durabilen, dinamikleri canlı bir şehir olması yönünde mücadele edeceğim.

 

muhsin-sevencan-ak-parti-yalova-milletvekili-aday-adayı-basın-mensupları-ile-toplu-foto

 

“Derdim Yalova’dır.” deyip;

 

Yalova İli Stratejik Planı ve İl Çevre Düzeni Planı’nın unutturulan kırmızı çizgilerini göz önüne alarak, planlardaki eksik ve yetersiz kalan bölümlerini kentimizin ortak akıl platformlarında konuşturup, geleceğimizin emanetçileri çocuklarımızın refaha ulaşması için özverili çalışmalarda bulunacağım.

 

Akademik kariyere sahip, mükemmel eğitim almış genç nüfusumuzdan dışarıya verdiğimiz beyin göçünün kentimizin gelişimine ihtiyacı olan oranı istihdam edecek yatırımların önünü açacak planlamalar yapacağım. Buna karşın kentimize yönelik nüfus göçünün yaşatabileceği sıkıntıları belirleyip çözüm üretme konusunda çalışmalar yürütüp hızlı ve etkili önlemler alınmasının alt yapısını oluşturacağım.

 

Kentimizin bütün sorunlarına vakıfım. 123 kilometrelik sahil şeridinden yüzde altmışlık orman alanlarıyla birlikte Trafik, Turizm, Kültür, Tarım, Sanayi, Eğitim, Ulaşım, Göç, Güvenlik, İmar, Kentsel Dönüşüm gibi konularda eksik kalan her yönü oluşturacağımız ortak akıl platformları, proje üretim ve sorun çözüm kurullarıyla tamamlama gayreti içinde ekip çalışması yapacağım.

 

Yalova adına bu büyük iddialarımı gerçekleştirmek için bu güne kadar ihmal edilmiş olan, kendim için Yalova’da değil, Yalova için başkentte “Yalova’nın Ankara Lobisi’ni” oluşturacağım. Başkentin bürokrasisinde Yalova’ya gönül bağı olan, kentimizi seven ve haklarımızı savunacak başarılı yöneticiler kazandırarak yatırımların ve hizmetlerin savunucusu “Yalova Ekibi’nin” hayalini gerçeğe dönüştüreceğim.

 

Tarlasında çalıştığım, ormanlarında dolaştığım, merasında çobanlık yaptığım, bahçesine diktiğim ağaçlarının meyvesini yediğim, yazlıklarında esnaflıkla uğraştığım, 20 yıllık öğretmenlik yaparak 15 binin üzerinde öğrenci yetiştirdiğim, camilerinde vaaz ettiğim, gazetelerinde yazı yazdığım, birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esasına bağlı kalarak koşturduğum “ZÜMRÜT YALOVA’YA” şimdi de milletvekili olarak hizmet sunmak istiyorum.

 

Yalova halkının teveccühü ile çıktığım bu yolda yetki aldığım takdirde, Yalova’ya yüzü dönük, her zaman ulaşılabilen, tebessüm eden, halkın içinde dolaşan, sorunları dinleyen, sorun çözmeye gayret eden, ekibi ve partisiyle uyum içinde çalışan, kardeşlik yolundan ayrılmayan ve sorumluluğunu bilen biri olarak hizmet vereceğimi beyan ediyorum.

 

Bu vesileyle Yalova’nın çok kıymetli basın mensuplarının huzurunda, AK Parti’den Yalova Milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyor, Yalova halkına saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Muhsin Sevencan, Uygulama otelindeki kahvaltılı basın toplantısından sonra Çalışma arkadaşlarımız Çevre Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Sevinçler, Realist Gazetesi İmtiyaz Sahibi Haluk Mot, Işık Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nevzat Samancı, Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Kutgün, Çevre Gazetesi Reklam Müdürü İbrahim Sevinçler ile birlikte seçim çalışmalarının başlangıçını vermiş oldu. Samimi geçen sohbette Muhsin Sevencan kendisininde içinde bulunduğu milletvekili aday adaylarına başarılar diliyerek Yalova halkı için çalışacak kişilerin aday gösterileceğini ve kendisinin şimdiden seçim çalışmaları için Yalova sınırı dahilindeki tüm vadandaşlar ile birebir iletişim kuracağını dile getirdi.

 

muhsin-sevencan-ak-parti-yalova-milletvekili-aday-adayı-büromuzda

 

Muhsin Sevencan kimdir?

 

Muhsin SEVENCAN

Öğretmen, Araştırmacı-Yazar

[email protected]

 

 

30.04.1964 tarihinde Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy’de doğdu.

 

Bursa İmam Hatip Lisesi ve Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.

 

89–90 yılında Tuzla Piyade Okulu’nda yedek subay eğitimini tamamladı.

 

Trabzon Maçka İmam Hatip Lisesi, Zonguldak Merkez İmam Hatip Lisesi’nde meslek dersleri öğretmenliğinin ardından 95–96 eğitim öğretim yılında Yalova’ya tayin oldu. Yalova Fatih Sultan Mehmet Lisesi’nde beş yıl da müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 2001–2002 eğitim öğretim yılında Yalova Lisesi’ne Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmeni olarak atandı.

 

Yalova Haberci Gazetesi’nde 20 yıldır köşe yazarlığı yaptı.

 

Şenköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. Halen derneğin başkanlığını yürütmektedir. Şenköy’de her yıl düzenlenen “Geleneksel Şenköy Kızılcık Şenliği’nin” hayata geçmesine öncülük yaptı ve geleneksel hale getirdi.

 

Yalova Folklor Eğitim Merkezi, YAFEM’ de yönetim kurullarında görev yaparak Türk Boyları Kültür Şöleni ve Türk Dünyası Kültür Buluşması çalışmalarında aktif olarak görev yaptı. Türk Dünyası Şairler Buluşması, Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması gibi etkinliklerde aktif görev aldı.

 

Beş yıl süreyle Yalova Futbol İl Gözlemciliği görevinde bulundu.

 

1997 yılından bu yana Yalova Acarspor Kulübünde yöneticilik görevleri üstlendi.

 

Osmanlı Arşivleri’nde Yalova’nın Osmanlı Dönemi’ne ait belgeleri üzerinde araştırmalarını yürütmektedir. Yalova Haberci Gazetesi’nde ve değişik yayın organlarında 500’ün üzerinde makale yayınladı.

 

2009 Ocak ayında Osmanlı Arşiv Belgeleri ışığında “Yalova ve Çevresinde Belgelerle Ermeni Terörü” adlı kitabını piyasaya sürdü. Bu eser Genelkurmay Başkanlığından ve Türk Tarih Kurumu’ndan yazılı, Cumhurbaşkanından sözlü teşekkür aldı. Şu anda Türk Tarih Kurumu’nda Ermenilerin 100. yıl soykırım iddialarına karşı hazırlanmış eseri basım aşamasında olup, bir eseri de Osmanlı Dönemi Yalova Nüfus Defterleri olarak baskıya hazır şekilde beklemektedir.

 

Halen Yalova’nın tarihi, siyaseti, kültürü, sosyolojik yapısı, ekonomik hayatı gibi konularda inceleme ve araştırmalar yapıp makale olarak yayınlamaktadır.

 

Evli ve üç çocuk babasıdır.          

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.