TEMEL ÇOŞKUN, AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, AK Parti Genel Merkez’ine başvurusunu yaparak 7 Haziran Genel Seçimleri için Milletvekili aday adayı oldu. İç Güvenlik Reform Paketi olarak bilinen Polis Vazife ve Salahiyet Düzenleme Kanun Tasarısı görüşmeleri Meclis Genel Kurul gündeminde aralıksız olarak devam ediyor. Milletvekili Coşkun, yoğun çalışma temposu gereği haftayı Ankara’da geçirdi ve Milletvekili aday adaylık başvurusunu Ankara’da Genel Merkeze yaptı.

 

Milletvekili Temel Coşkun, geçmiş 5 sene içerisinde Yalova’da AK Parti teşkilatlarıyla çok önemli ve güzel çalışmalar yapıldığını, Yalova’ya önemli hizmetler geldiğini bunu, Yalova’ya ve AK Parti’ye gönül veren yol arkadaşları, aynı sevdanın aşığı ve aynı davanın yoldaşı AK Partili AK Gönüllülerle birlikte yapmanın gururunu taşıdığını ifade etti. Coşkun değerlendirmesinde, “2010 yılında AK Parti il başkanı olarak görevlendirildim ve 1 yıl sonrasında yapılan Genel Seçimlerde yine Genel Merkezimiz ve teşkilatlarımızın desteği ile Milletvekilliğine seçildim, halkımızın ve teşkilatlarımızın emanetini üstlendim. Hayatımdaki en asil ve gurur verici bu sorumlulukları bana layık gören başta Kurucu Genel Başkanımız ve şu anda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, partimizin Genel Merkez yönetimi ve Yalova il teşkilatlarında görev alan tüm kademelerindeki yol arkadaşlarıma, Yalova halkına teşekkür ederim. Milletvekilliğim döneminde Yalova’da önemli çalışmalar yaptık. Yalova’mızı adeta şantiye alanına çevirdik, bürokrasi ile uyum içinde eksik olanları tespit edip önceliklerimizi belirleyerek bir yatırım programlaması yaptık ve gerçekleştirdik. Sonrasında kentimize yeni vizyon kazandıracak ülkemizde dahi yeni ve ilk olan projelerin ilimizde yapımını gerçekleştirdik. Eğitim, sağlık, ulaşım, gençlik ve spor, tarım ve çiçekçilik, sosyal alanlarda çok önemli yatırımları ilimize kazandırdık. Yalova’mızı 2023’e taşırken ilimiz genelindeki, ilçelerimizdeki hatta belde ve köylerimizdeki temel ihtiyaçlarımızı özellikle ulaşım, su ve altyapı, eğitim ve sağlık yatırımları gerçekleştirdik. Ziyaretlerimiz esnasında hemşehrilerimizin memnuniyetini görmek, bilmek bizleri ziyadesi ile memnun etti. Şairin dediği gibi ‘gök kubbede hoş seda bırakabilmek’ için gece gündüz demedik, yorulmak bilmedik çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bunların hepsini en başta AK Parti Hükümetlerinin başarılı çalışmalarına ve il, ilçe, belde ve köy teşkilatlarımızda gecesini gündüzüne katarak çalışan teşkilatımızın her kademesinde görev yapan AK Gönüllülere, partimize destek ve gönül veren hemşehrilerimize borçluyuz. AK Parti milletin adresidir, halka hizmet partisidir, istikrarın, kalkınmanın ve huzurun savunucusudur; AK Parti milletin ta kendisidir.

 

Biz bu yüzden AK Parti büyük güç, hedef 2023 diyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olarak, partimizin ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda çalışarak, milletimizin manevi değerleri ve kutsal değerlerine sahip çıkarak dünümüzden güç alacağız, yarına her zamankinden daha fazla çalışarak hazırlanacağız, yarınki hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Bunun için hamdolsun dünyanın gıpta ettiği liderimiz, Cumhurbaşkanımız var; çalışkan ve üretken AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Hükümetleri ve güçlü kadroları var; il, ilçe, belde, köy ve mahalle teşkilatları, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımız var; yerel yönetimlerde konularına hakim, çalışkan belediye yönetimleri ve meclis üyelerimiz var; her şeyden önemlisi bize güvenen, her defasında daha fazla desteğini veren milletimiz, arkamızda duran milli irade var. İşte bu sebepten diklenmeden, dik duracağız; milletin emanetine ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız, emaneti layıkıyla taşımaya gayret edeceğiz. Bizi bu yoldan alıkoymaya kalkan içeride hainler olsa da, dış mihrakların tehditleri olsa da yılmayacağız. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım, kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım’ diyerek hakkın adaletinin halkımızın emanetinin savunucuları olacağız. Paralel yapı ile mücadeleyi ara vermeden sürdüreceğiz.

2023 hedeflerimiz doğrultusunda Yalova olarak ilk hedefimiz önümüzdeki Milletvekilliği seçimlerinde 2-0 sonucunu almaktır. Yalova’da bunu yapabilecek, bunu başarabilecek gücümüzün olduğuna inanıyorum. Partimize olan ilgi ve teveccüh te bunu göstermektedir. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Enerjimizi ve gayretimizi boş işlere harcamayalım. Bireysel çalışmalarımızı, gayretlerimizi, güçlerimizi birleştirerek müşterek bir gaye uğrunda çalışalım. Biz AK Parti’yiz, milletimizin güven adresiyiz, milletimizin de ötesinde dünya mazlumlarının umuduyuz. 2015 sonrası yeni bir Anayasa için, çözüm sürecinin bitirilmesi ve terörün sonlanması için, paralel yapının bitirilmesi için daha çok çalışacağız.

 

Bu duygularla ve bu vesileyle son 5 yıl içerisinde çalışmalarım boyunca aynı yolda yürümekten onur duyduğum il, ilçe ve belde başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerine; belediye başkanlarımıza; il genel ve belediye meclisi üyelerimize; il, ilçe ve belde kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerine; mahalle ve köy teşkilatlarımıza; partimizin tüm üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yalova’da partimizi bugünlere taşıyan kuruluşundan bu yana partimize hizmet eden her kademede görev yapmış dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle yad ediyorum. Bizlere desteklerini esirgemeyen sivil toplum kuruluşlarımıza, münferit bir şekilde daima destek olan değerli dostlarıma, destekleriyle bize moral ve motivasyon veren, dualarını esirgemeyen değerli Yalovalı hemşehrilerimize, bizimle neredeyse aynı şartlarda mesai yapan, görev yapan basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz takdir ederse, teşkilatlarımız ve hemşehrilerimizin desteği ve duasıyla 7 Haziran genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili aday adayı olarak başvurumu yapmış bulunmaktayım. Ülkemiz, partimiz, Yalova’mız ve hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile gerek Yalova’mızda gerek ülke genelinde partimize teveccüh gösteren aday adaylığı müracaatında bulunan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.