1 – 7 MART DEPREM HAFTASI MESAJI

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Salman: “İnsanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan 1999 Marmara depremini yaşayanlar olarak, kentimiz için deprem haftasının önemi ve anlamı çok büyük.”

Salman; “Allah bir daha o acı ve sıkıntılı günleri Yalova’mıza, ülkemize ve dünyaya yaşatmasın.”

“Her an deprem gibi doğa olaylarının gerçekleşebilme ihtimali ile tedbirli ve bilinçli olmak zorundayız. İnsanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan 1999 Marmara depremini yaşayanlar olarak, kentimiz için deprem haftasının önemi ve anlamı çok büyük. Ülkemizi büyük bir üzüntüye boğan 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm bölge insanımızın, değerli Yalovalı hemşerilerimin bir kez daha başı sağ olsun, yakınlarına bir kez daha sabır diliyorum. Allah bir daha o acı ve sıkıntılı günleri Yalova’mıza, ülkemize ve dünyaya yaşatmasın.”

Salman ; “Deprem gerçeğinin unutulmaması gerekiyor.”

“Geçmişten gelen tecrübelerimizle, imar ve kentleşmede yapılmış olan hataların neden olduğu acıları yaşamamak adına deprem gerçeğinin unutulmaması gerekiyor. İçinde bulunduğumuz Deprem haftasında, tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden ve diğer doğal afetlerden uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.