“Çanakkale Zaferi küçümsenemez”

 

 

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, “Bir Destandır Çanakkale” konulu konferansa Altınovalılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Altınova Belediyesi tarafında Belediye Düğün Salonu’nda konuşan Vakkasoğlu, “Çanakkale Zaferi’ni küçümsemek ihanettir” dedi.

 

GENİŞ KATILIM
İmanın ve inancın zulme galip geldiği Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Altınova Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen konferansa; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer, İlçe Müftüsü Erturan Mehmet Soylu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“İHANETTİR”

Çanakkale Zaferi’ni küçümsemenin bir gaflet değil bir ihanet olduğunu dile getiren Vehbi Vakkasoğlu, “Çanakkale kültürümüzün medeniyetimizin ve inancımızın şahlandığı bir destandır. Bu zaferin küçük gösterilmesine hiç birimizin müsaade etmemesi gerekir” ifadelerine yer verdi.

 

“TARİHİ DEĞİŞTİRDİ”

Çanakkale Ruhunun adeta yeniden yaşandığı konferansta Vakkasoğlu, “Çanakkale önce denizde başladı. 18 Mart bir deniz savaşının adıdır. Çanakkale savaşı sadece Türkiye’nin değil birçok dünya ülkesinin tarihini değiştirdi. Asya,  Afrika ve birçok ülke bağımsızlık mücadelesi ruhunu Çanakkale’den örnek aldı” dedi.
BUGÜNÜN ÇANAKKALE’Sİ AİLEDİR”

Eğitimci – Yazar Vehbi Vakkasoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi: “Onlar gelirken dönmeyi düşünmediler ama her şeyden yoksun Türk Ordusu’nun imanla savaşacağını unutarak umulmadık bir bozguna uğradılar. Dün Çanakkale’yi geçemeyenler bugün ailemizi geçmek ve ezmek istemekteler. Dolayısıyla bugünün Çanakkale’si ailedir. Aile son kale. Bugün de aileyi savunacağız, sonuna kadar. Ailenin bittiği yerde Çanakkale’de harikalar yaratan Mehmetçik’te biter. Mehmetçik hep ileriye baktı. Düşmana doğru tereddütsüz ilerledi. Gözü hiç arkada kalmadı. Çünkü arkalarında sıradağlar gibi duran analar vardı.”

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: