ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLOİZMA HASTALIKLARI UZMANI DR. SAVAŞ KARATAŞ DEVLET HASATANESİNDE

Genel Sekreterliklerin kurulmasıyla Yalova Devlet Hastanesi’nde uzman hekim sayısında yaşanan artış devam ediyor. Yalova Devlet Hastanesine yeni atanan Uzm. Dr. Savaş KARATAŞ ile endokrinoloji ve metabolizma hastalıklarındaki uzman eksiği giderilmiş oldu.

Bu sayede vatandaşlar daha kaliteli hizmeti daha kısa zamanda alacak. Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları polikliniğinde ; Hipofiz Bezi Hastaliklari Boy Kısalığı ve Büyüme Hormon Eksikliği, Hipofiz Bezi Yetmezliği (Hipopituitarizm) , Prolaktin Hormon Fazlalığı (Prolaktinoma),Büyüme Hormon Fazlalığı (Akromegali), Diyabetes İnsipidus (Şekersiz Şeker Hastalığı),Paratiroid Bezi ve Hormonları ,Paratiroid Hormon Fazlalığı (Hiperparatiroidi) , Paratiroid Hormon Azlığı (Hipoparatiroidi) , Böbreküstü Bezi (Adrenal Bez) ve Hormonları ,Böbreküstü Bezi Hastalıkları ,Kortizol Hormon Fazlalığı (Cushing Sendromu) ,Kortizol Hormon Azlığı (Addison Hastalığı) ,Aldosteron Hormon Fazlalığı (Aldosteronizm),Adrenalin Hormon Fazla Salgısı (Feokromasitoma),Testis ve Hormonları , Testis, Hormonları ve Hastalıkları ,Testosteron Eksikliği (Hipogonadizm) , Erkekte Meme Büyümesi (Jinekomasti) , Ereksiyon Problemi ve Empotans,Testis ve penis küçüklüğü, sakal çıkmaması,Over (Yumurtalık) ve Hormonları , Yumurtalık (Over) Hormonları ve Bozuklukları ,Kadınlarda Cinsel Hormon Yetmezliği (Hipogonadizm), Tüylenme (Hirsütizm) ,Polikistik Over Sendromu,Menopoz ,Tiroid Bezi (Guatr) ve Hormonları , Tiroid Bezi Ve Görevleri , Guatr, Tiroid Bezinin Fazla Çalışması (Hipertiroidi, Zehirli guatr), Tiroid Bezinin Az Çalışması (Hipotiroidi-Hashimoto),Nodüler Guatr-nodül , Tiroid kanserleri , Hashimoto Hastaliği , Obezite , Beslenme, Diyet, Metabolik Sendrom, Şeker Hastlalığı-Diyabet, Şeker Düşmesi-hipoglisemi, Kemik erimesi-Osteoporoz, Vitaminler,Mineraller, Ürik Asit, Kolesterol ve Trigliserit yüksekliği gibi hastalıklara bakılmaktadır.

Uzm .Dr. Savaş KARATAŞ Kimdir ?

1977 Ankara doğumlu olan Uzm. Dr Savaş KARATAŞ 1995 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi’nden 2002 ‘de mezun oldu. İhtisasını 2004-2009 yıllarında Celal Bayar Üniversitesinde tamamladı. 2009-2010 yılları arasında Mersin Mut Devlet hastanesinde iç hastalıkları (dahiliye ) uzmanı olarak çalıştı. 2010-2015 yıllarında Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Endokrinoloji eğitimini tamamladı. 2015 yılında Yalova Devlet Hastanesinde hasta kabulune başlamıştır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.