İRFAN ÖZTÜRK MİLLETVEKİLLİĞİ A. ADAYLIĞINDAN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Aday Adayı İrfan ÖZTÜRK yaptığı yazılı açıklama ile CHP Yalova Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı.

 

İrfan ÖZTÜRK açıklamasında; “2 Mart 2015 Salı günü, Yalova’dan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilliği Aday Adaylığına müracaat etmiş olan 7 aday adayı arkadaşımızla birlikte basına ve kamuoyuna bir açıklamada bulunduk. Bu açıklamada Yalova’da ön seçim yapılmasını ve 9 aday adayına eşit mesafede olması gerekirken tarafsızlığını yitirerek sadece bir aday adayının yanında saf tutmuş olan İl ve Merkez İlçe Başkanlarının istifalarını istedik. Mevcut milletvekilinin ilimizden dördüncü kez atamayla aday yapılması durumunda milletvekili aday adaylığından çekileceğimizi belirttik.

 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Mart 2015 Çarşamba günü katıldığı bir televizyon programında Yalova’da merkez yoklaması yapılacağını, mevcut milletvekili ile önümüzdeki dönemde de parlamentoda çalışacağını söyleyerek dördüncü kez aynı kişiyi atama yoluyla aday yapacağını duyurmuştur.

 

Seçim takvimine göre 7 Nisan 2015 tarihinde aday listeleri açıklandığında aday adaylığı sıfatım sona ermiş olacağından, 2 Mart 2015 Salı günü yapmış olduğumuz açıklamada Yalova kamuoyuna verdiğim sözün gereğini yerine getirerek, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Aday Adaylığından istifa ediyorum.

 

Bu istifa; CHP Yalova Örgütlerinde hâkim olan tek adamcı anlayışa karşı çoğulcu, katılımcı ve demokratik bir mücadelenin başlangıcı olacaktır.

 

Bu süreçte cesur ve onurluca bizi destekleyen tüm Cumhuriyet Halk Partililere ve sevgi ve desteğini esirgemeyen tüm Yalova kamuoyuna teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.