Kadın, bir anne ve şefkat timsalidir.

AK Parti Yalova İl BaşkanıYusuf Ziya Öztabak 8 Mart Kadınlar Günü Dolayısıyla, Kutlama Mesajı Yayımladı.

Öztabak, mesajında, hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olduğunu belirtti.

Bir toplumun gelişmişliğinin, kadınlarına verdiği değerle ölçüldüğünü bildiren Öztabak, şunlara yer verdi:

“Eğer bir toplum gelişmek ve ilerlemek istiyorsa, felsefesinin temeline insanı, insanın da merkezine her şeyden önce kadını yerleştirmelidir. Kadın, bir anne ve şefkat timsalidir. AK Parti olarak, anneye ve kadına değer veren bir kültür içinde siyaset yapmaktayız. İktidara geldiğimiz ilk günden bu yana her alanda olduğu gibi, kadınlarımıza yönelik birçok düzenlemeyi de gerçekleştirmenin gururunu ve sevincini hep birlikte yaşamaktayız. 8 Mart, üzerimizde emekleri ve hakları olan kadınları, bir kere daha düşünmemiz gereken önemli bir gün olmalıdır. Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün bir fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır.”

Bütün kadınları 2023 hedefi için daha fazla sorumluluk almaya davet ettiklerini belirten Öztabak, kadın hakları konusunda öz verili gayretler sergileyen tüm kuruluşlara her konuda destek vereceklerini kaydetti.

Öztabak, “Birbirimize, ailemize, çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, dünyayı sevgiyle dolduran tüm kadınlarımızın 08 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.