TURİZM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yalova’nın tanıtımına ve turizm sektörüne yön vermek için İl Kültür ve Turizm Müdürü, İl Genel Meclisi Başkanı, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Kent Konseyi Turizm Komisyonu üyeleri YTSO toplantı salonunda bir araya geldiler.

 

Toplantı, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan’ın ev sahipliğinde İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel İl Genel Sekreteri Selim Karahan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, Müdür Yardımcısı Şeref Tali, Yalova Belediyesi Kent konseyi Turizm Komisyonu üyeleri Süheyla Uzuneser ve Metin Soysal, Kalkınma ajansı adına Murat Özkan ve Sibel Çetin katıldılar.

 

Toplantı içeriği hakkında bir açıklama yapan YTSO Meclis Üyesi ve Yalova Kent Konseyi Turizm Komisyonu Başkanı Süheyla Uzuneser şunları söyledi.
Kent konseyi olarak oluşturduğumuz komisyon ile Yalova’nın turizm sektörünü mercek altına aldık. Konu ile ilgili sektör temsilcileri ve yetkililerle toplantılar yaptık. Öncelikle mevcut durum tespiti, yapılması gerekenler ve istenen sonuca ulaşmak için yöntemleri değerlendirdik. Bu toplantılar sonucunda; İlimizin Stratejik belgesini oluşturmak ve turizm lobisinin gereği ortaya çıktı. Tüm bunlar için kurumların ortak çalışma içinde olmasının Yalova’nın menfaatine olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu toplantıyla Yalova’daki kurumların işbirliği ve ortak akıl ile hareket etmelerinin gereğini ile bir araya geldik.
Yalova Turizm İl Müdürlüğünün proje sahibi olduğu ve YTSO ve Yalova Kent Konseyinin ortak olduğu bir proje hazırlığı içindeyiz. Doğrudan faaliyet desteği kapsamındaki bu projenin içeriğinde ilimizin marka şehir olması için logosu, sloganının hazırlanması dahil olmak üzere ilimizin stratejik hedeflerini belirleyeceğiz. Faaliyetlerimiz arasında uluslararası turizm fuarları dahil olmak üzere ulusal acenteleri ilimize davet ederek tanıtım ve değerlendirme toplantıları gerçekleştirilecek. dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.