TÜRSAB YALOVA İL PROTOKOLÜNÜ ZİYARET ETTİ…

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu, bölge seyahat acenteleri arasındaki ilişkileri güçlendirmek, gelecekte planlanacak gezilere yeni rotalar katmak ve bölgenin turizm değerlerinin gün ışığına çıkarılmasına yönelik çalışmalarda bulunmak için Yalova İl Protokolüne ziyaretler gerçekleştirdi.

 

Yalova İl Protokolüne gerçekleştirilen ziyaretlere TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet AKKUŞ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A.Başol HARAÇ, Genel Sekreter Beyti KESİM, Yönetim Kurulu üyeleri, Hüseyin SALİH ve Serkan GÜLER ile Güney Marmara BYK Sorumlusu Gülsüm Ateş ÖNALAN katıldılar. Ziyaretler de TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyelerine Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya KARATEKİN eşlik etti.

TÜRSAB Yönetimi ziyaretlerde TÜRSAB Kültür yayınlarını protokole taktim etti.
BÖLGEMİZİN TURİZM POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLDİ.

 

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu’nun Yalova’yı kapsayan ziyaretinde katılımcılar Yalova ilinin doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini değerlendirdi.

 

ORGANİZASYONLAR ARTMALI.
Acenteler arasındaki iş birliği ve kaynaşmayı sağlamanın yanı sıra gelecekte planlanacak güzergâhlara eklenecek yeni rota ve mekânları da belirlemeyi amaçlayan ziyaretler TÜRSAB Yöneticilerini ve Yalova protokolünü bir araya getirdi. Taraflar bu birlikteliklerin ve toplantıların belli aralıklarla devam etmesi gerekliliği konusunda mutabık kaldılar.

 

TÜRSAB Yöneticileri Güney Marmara Bölgesi’nin turizm potansiyeline dikkat çekerek bölgelerindeki il ve ilçe protokolleriyle yapılacak sektörel istişare toplantılarının arttırılması ve Bursa ile Yalova’nın özellikle Ortadoğu pazarıyla ilgili olarak ortak projeler içinde yer alması ihtiyacına vurgu yaptılar. Atatürk’ün kenti Yalova’nın turizm değerlerinin ön plana çıkarılarak tanıtıma ağırlık verilmesi ve özellikle sağlık, doğa, toplantı ve kongre turizmi üzerine çalışmalarda bulunulmasına ihtiyaç olduğu görüşüldü.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün benim kentim dediği Yalova’ya hayran kaldıklarını belirten TÜRSAB Yöneticileri, Yalova İl Protokolü ile bir gün geçirdiklerini belirterek, Yalova Valisi Sn. Selim CEBİROĞLU ve Yalova Belediye Başkanı Sn. Vefa SALMAN’ın yakın ilgi ve misafirperverliklerine teşekkür ettiler.

 

İlk ziyaretlerini Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziya KARATEKİN’e yapan TÜRSAB Yönetimi sonrasında Yalova Valisi Selim CEBİROĞLU, Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN, Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali SÜVARİ ve Yalova İl Müftüsü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ’yü ziyaret ettikten sonra Yürüyen Köşk ziyaretini gerçekleştirdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.