ÜÇÜNCÜOĞLU, “KANUNSUZ HİÇ BİR ŞEY YAPMADIK”

Hasan Baba Tarih ve Tabiat Koruma Derneği’nin yapmış olduğu şikayet üzerine durdurulan Dolgu Alanı projesi ile ilgili yüklenici firma Düzce Denizcilik ve Hafriyat’tan açıklama gecikmedi. Firma sahibi İsa Üçüncüoğlu kanuna uygun prosedürleri uyguladıklarını ve Çınarcık halkına en iyisini sunmak için çalıştıklarını söyledi.

 

İlçede bulunan vatandaşların kafasında soru işareti bırakan Dolgu Alanı projesi ile ilgili beklenen açıklama Düzce Denizcilik ve Hafriyat yetkililerinden geldi. Çınarcık Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programda Düzce Denizcilik ve Hafriyat sahibi İsa Üçüncüoğlu, Çınarcık halkının tarihin en büyük projesi olan bu çalışmanın arkasında durması gerektiğini söyledi.

 


 

Üçüncüoğlu, yaptığı açıklamasında, “Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un yetkisi , 13 Bakanlık ayrıca Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İstanbul Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yalova Liman Başkanlığı izni, Deniz Polisi izni ve Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün izni ile Dolgu Alanı projesi için çalışmalarımıza başladık. “Çed Gerekli Değildir” belgemiz dahi mevcuttur. Biz bu belgeleri herkese sunabiliriz. Malzememizi İstanbul Maltepe İdo İskelesinden yüklüyoruz. Projemize uygun malzeme 0-400 İnşaat malzemesini mühendislerimizin onayı ile alıyoruz. Bu malzemeleri gemiye yükleyerek buraya getiriyoruz.” dedi.

 

“ENGELLEMEK İSTEDİKLERİ BİZ DEĞİLİZ”

 

Bu projeyi siyasete alet ederek Çınarcık halkının yaşam alanını kısıtlamayı hedeflediklerini dile getiren Ücüncüoğlu, “Engellemek istedikleri aslında biz değiliz. Bu hizmet yapılırsa Çınarcık halkına yarayacak. Çınarcık turizmini önemli bir şekilde artı değer katacak. Bu çalışmayı yaparken bizleri zorlayabilirler ancak yaptıktan sonra teşekkür edecekler. Amacımız bizim tam ve eksiksiz bir şekilde kanuni prosedürlere uygun olarak, kurallar çerçevesi içerisinde Mühendislerimizin onayı alınarak yapılacak projeyi elimizin emeği gözümüzün nuru ile hep beraber Çınarcık halkının hizmetine sokmak. Bizim asla başka bir amacımız veya gayemiz yok.” açıklamasında bulundu.

 

“BİZ FİRMAYIZ, SİYASİ KURUM DEĞİL!”

 

Dolgu alanı projesi ile ilgili şikayetlerin geldiğini ifade eden Ücüncüoğlu, “Biz Çınarcık halkına bu projeyi kazandırmak için buradayız. Biz firmayız, siyasi kurum değiliz. Siyaset ile uğraşıcak halimizde yok. Hem hibe yapıp hem bu kadar zorlandığımız bir proje hatırlamıyorum. Burada kaybeden Çınarcık olacak. Çınarcık halkı sağ duyulu olması gerekiyor. Bize 3 gün iş yaptırır 10 gün durdurursanız bu iş zaman alevi gibi gider. Herşeyin resmi olduğu ve Çınarcık Belediyesi’nin arkasında durduğu bu projede Çınarcık halkınında arkasında durmasını istiyoruz. Çünkü kazanan Çınarcık olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Dolgu alanının yapımı ile ilgili bilgi veren Mühendis Rasim Keleş, “Şu anda 0-400 inşaat malzemesini döküyoruz. Vatandaşlarımız uzaktan toprak görüyor ancak o toprak değil. Buraya hafriyat dökmüş olsaydık şu an burası çöplük olmuştu. Yanlış bir çalışma yapmıyoruz. Sadece vatandaşlarımızın bu konularla ilgili bilgi eksiklikleri olduğundan böyle ufak anlaşmazlıklar yaşıyoruz.” dedi.

 

“GİDECEK BAŞKA BİR YERİMİZ YOK”

 

Bu çalışmayı yanlış malzemenin üstünü kapatabilir veya delilleri yok edebilir diyerekten durdurduklarını belirten Çınarcık Belediyesi Avukatı Kadir Pehlivan, “Lütfen bu hassasiyeti anlayın. Burada yapılacak olan en ufak hata 50 sene sonra bizlere değişik bir şekilde döner. Bizler Çınarcık’ın insanıyız. Bizim burdan gidecek başka bir yerimiz yok. Şu anda projeyi devam ettiren firmamızın herhangi bir hatası yok.” İfadesini kullandı.

 

Haber/Fotoğraf: Vedat SARI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: