YALOVA BELEDİYESİ ‘MEYVEYİ DALINDAN YE’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ

 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında Yalova Belediyesi’nin  ‘Meyveyi Dalından Ye’ projesi hayata geçirildi.

 

İLK 100 ERİK FİDANI DİKİLDİ

 

Her yıl farklı cinsten meyve ağacının dikileceği projede bu yıl 500 erik ağacı dikilecek. ‘Meyveyi dalından ye’ projesi kapsamında Yalova Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü ekiplerince  fidanların dikimine başlandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Yalova Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürü Tülin  Kuleli’nin öncülüğünde  dikilen erik ağaçları ile çocuklar artık meyveyi doğal ortamında yiyebilecekler.

 

SALMAN; “Meyveyi Dalından Ye projesi ile geleceğin yetişkinleri çocuklarımızın Dünyaya ve doğaya sahip çıkmalarını temenni ediyoruz.”

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, proje ile ilgili olarak; “Doğal alanların azaldığı, betonarme yapıların arttığı dünyamızda farkındalık yaratmak amacı ile  geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımıza yeşil alanları miras bırakabilmek adına bu projeyi gündeme getirdik. Her yıl farklı cinsten meyve ağacının dikileceği projede bu sene 100 erik fidanımızı diktik. Meyveyi Dalından Ye projesi ile ; geleceğin yetişkinleri çocuklarımızın  Dünyaya ve doğaya sahip çıkmalarını temenni ediyoruz. Çocukların  doğal yaşam alanlarını arttırmayı hedeflediğimiz bu projenin devamının sürdürülmesi için Yalova Belediyesi  olarak çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.