YTSO’DAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Kadınların sosyal yaşam içerisindeki konumu, o ülkenin gelişmişliğinin ve çağdaşlığının en önemli göstergesidir. İnsan hakları ve özgürlüğün gelişmesi ve demokrasinin benimsenmesiyle birlikte, kadınlar da kamusal alan içerisinde, üretimde, yönetimde ve yaşamın bütün alanlarında yer almışlardır.

 

Kadınlarımızın özgürlük ve eşitlik mücadelesi açısından, çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadına yönelik artan şiddet olaylarının gölgesinde kutluyoruz. Üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun temel taşı olan kadınlarımız, ne yazık ki giderek daha yoğun bir biçimde şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. Mersin Tarsus’ta yaşanan Özgecan Aslan’a yönelik vahşet, toplumsal hafızamızdan asla silinmeyecek bir örnektir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşam demek faaliyet demektir. Bundan dolayı Bir organı faaliyette bulunurken, diğer bir organı işlenmezse o sosyal toplum felçlidir’ sözünü unutmamalıyız

 

Kadın, hem anne, hem eş, hem kardeş, hem evlat, hemde işveren olarak dünyamızı renklendiriyor, çoğu zaman kararlarımızda belirleyici olarak rol alıyorlar. Bu sebeple, ailedeki, toplumdaki ve iş hayatındaki rolüne sadakatinden ve emeklerinden dolayı tüm kadınlara teşekkür ediyor, hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz, değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başarılar diliyorum.

 

 

Tahsin BECAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.