Aksa Akrilik, Yalovalı çocukların Çocuk Bayramı’nı Kuzular Firarda filmi ile kutluyor

Aksa Akrilik, Yalovalı çocukların Çocuk Bayramı’nı Kuzular Firarda filmi ile kutluyor

 

Aksa Akrilik, Yalovalı çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kuzular Firarda filmi ile buluşturuyor. 23 Nisan Perşembe günü 15 yaşın altındaki Yalovalı çocuklar, Özdilek Cinetime sinemasında Kuzular Firarda filmini ücretsiz olarak izleyebilecek. Filmi izlemek isteyen çocuklar biletlerini 18 Nisan-19 Nisan tarihlerinde Özdilek Cinetime sinema gişesinden alabilecekler.

 

Aksa Akrilik, geçen sene olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Yalovalı çocuklara film armağan etmeye devam ediyor. Yaklaşık 1200 çocuk, 23 Nisan Perşembe günü Özdilek Cinetime sinemasında Kuzular Firarda filmini ücretsiz olarak izleyebilecek. Sinema biletleri 18 Nisan-19 Nisan tarihlerinde Özdilek Cinetime sinema gişesinden alınabilecek. Sinema etkinliği kapsamında Aksa Akrilik’in Yalovalı çocuklara ikramları ve sürpriz hediyeleri de olacak.

 

Çiftlikteki işlerden bunalan koyun Shaun ve kuzu arkadaşlarının bir gün tatile çıkma hayallerini konu alan Kuzular Firarda, 17 Nisan Cuma günü vizyona giriyor. Koyun Shaun ve kuzu arkadaşlarının nihayet o gün geldiğinde planları devreye girer ve hem çiftlik sahibini hem de çiftliğin köpeğini atlatarak firar ederler. Çiftçi uyuyakalınca karavanı kendiliğinden şehre gidip ortadan kaybolur. Kuzular sahipsiz kalır ve köpek dostlarıyla işbirliği yapıp sahiplerini bulmak için şehre giderler. Sırf biraz eğlenmek için atıldıkları bu macera beklediklerinden çok daha maceralı bir deneyime dönüşür. Kent hayatına adapte olmaya çalışan pısırık ve utangaç koyun Shaun’un absürt maceralarını perdeye taşıyan animasyon, çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor.

 

Aksa Akrilik Hakkında:

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı olan AKSA Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere, 1971’de Yalova’daki fabrikasında üretime başladı. AKSA, yaklaşık 502 bin metrekarelik bir alanda kurulu dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisidir. Operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak amacı ile teknolojiye yatırım yapmak ve akrilik elyaf için sürdürülebilir, kârlı, yeni kullanım alanları yaratmak vizyonuyla yola çıkan AKSA, yıllar içerisinde gerçekleştirilen yeni teknoloji ve modernizasyon yatırımlarıyla yıllık 315.000 ton akrilik elyaf üretim kapasitesine ulaşmıştır. Bu üretim miktarı, Türkiye’deki akrilik elyaf üretiminin yaklaşık %67’sini, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık %16’sını oluşturmaktadır. Bu oran Türkiye’yi Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci akrilik elyaf üretici ülkesi konumuna taşımıştır.

 

Kendi teknolojisini yaratan ve bunu prensip haline getiren AKSA, 2006 yılında yatırım kararı alınan karbon elyafı da %100 Türk mühendislerinin eseri olarak üretmiştir. Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş ile dünyaca ünlü The Dow Chemical Company firmasının iştiraki Dow Europe Holdings B.V., karbon elyaf ve karbon elyaf esaslı ürünlerin üretimi ve dünya çapında pazarlanması için 2011 yılında bir ön anlaşma imzalamışlardır. Ön anlaşma sonrasında ise “The Dow Chemical Company (NYSE:Dow)” firmasının tamamına sahip olduğu iştiraki Dow Europe Holdings B.V. ve dünya akrilik elyaf sektörünün lider şirketi Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. (BİST:AKSA) yeni ortak girişimde bulunarak, DowAksa Advanced Composites Holdings B.V. için nihai anlaşmayı imzalamışlardır.

 

DowAksa Advanced Composites Holdings B.V.’de Aksa ve Dow Europe Holdings B.V. yüzde 50’lik hisseye sahiptir. Modernizasyon, verimlilik, operasyonel, mükemmeliyet ve sadeleşme stratejileri doğrultusunda Aksa Akrilik, yüzde 100 iştiraki olan Ak-Tops’u 2013 yılında tüm faaliyetleriyle birlikte devralmak suretiyle birleşme çalışmalarını tamamladı. Aksa Akrilik, bu birleşme ile dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olarak sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.