KUTSİ İLE OKYANUS PROGRAMININ KONUĞU ESEN ŞEYDA

Kutsi ile Okyanus programının 10 Nisan Cuma günü saat 18:30’da canlı telefon bağlantı konuğu, “Kopyam Yok” şarkısı ile çıkış yapan Esen Şeyda olacak.
Esen Şeyda 7 şarkıdan oluşan ve kendi adını taşıyan ilk albümünü Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.  Söz ve müzikleri sanatçının kendisine ait şarkılardan oluşan albümde düzenlemeler ise albümün müzik direktörlüğünü üstlenen Serkan Ölçer’in imzasını taşıyor.
Albümün ilk video klipi Esen Şeyda’nın kartonet fotoğraflarını da çeken Gökhan Palas’ın yönetmenliğinde “Kopyam Yok” isimli şarkıya çekilecek. Klip önümüzdeki haftalarda müzik kanallarında yayına girecek.
 
BİYOGRAFİ:
Esen Şeyda İzmir doğumlu olup ilk orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Çocuk yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenen Esen Şeyda çeşitli korolarda şarkı söyledi. İzmir Karataş Lisesi eğitimi sırasında 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavına girip kazandı. Lise sonrası karşı konulamaz müzik tutkusu ile kendini sahnede buldu. İzmir Kent Orkestrasında 6 yıl solistlik yaptıktan sonra, İzmir Büyükşehir Belediyesi bandosuna solist ve flütist olarak girdi ve halen bu görevine devam etmektedir.  Çeşitli ülkelerde konserler veren Esen Şeyda İtalya ve St. Petersburg gibi ülkelerde ki festivallerde görev almıştır. İBB POP orkestrasıyla Belçika ve Yunanistan’ınKos adasında bando festivallerinde sahneye çıkan Esen Şeyda Azerbaycan da da çok sevilmiş ve birçok konser vermiştir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.