TEMEL COŞKUN’DAN VEDA KONUŞMASI

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel ÇOŞKUN 7 hazirandaki genel seçimlerde aday gösterilmeyince, 12 nisan pazar günü uygulama otelinde ilçe Belediye Başkanları Volkan YILMAZ, Ali Murat SİLPAGAR, Mehmet Şahin, AK Parti Çiflikköy ilçe Başkanı Ogün ŞENGÜN ile Partililerin katılım gösterdiği veda toplantısında yaptığı konuşmanın tamamını izleyebilirsiniz.

 

 

Yalova Ak Parti 24. Dönem Milletvekilliği sürecinin sonuna gelen Temel Coşkun 12 Nisan 2014 Pazar günü Uygulama Oteli’nde kahvaltı düzenleyerek, basın mensuplarına ve çalışma süresince yanında olan herkese teşekkür etti.

 

 

Yalova Ak Parti 24. Dönem Milletvekilliği sürecinin sonuna gelen Temel Coşkun, Uygulama Oteli’nde kahvaltı düzenleyerek, basın açıklaması yaptı. Basın mensupları saat 10.00’da gerçekleşen kahvaltının ardından daha çok biten projelere, eğitim-sağlık konularına ve insanın Ak Parti yönetimdeki değerine değinen Milletvekili Coşkun’un meclisteki konuşmalarından alıntılar yapılan slayt gösterisini izledi.

 

“NE ALIRIM DİYE DEĞİL, NE VERİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM”

 

Slayt gösterisinin ardından konuşmasına duayla başlayan Milletvekili Coşkun; “Değerli dostlar: Milletvekili olarak görev yaptığım süre boyunca beraber yürüdük bu yollarda sloganını biraz değiştirdik. Biz bu yollarda yürümedik, koştuk. Ben bu yolda, bazı kişilerin aksine ne alırım diye düşünmedim, ne veririm diye düşündüm. Yalova’da ağaç kesilmesine verdiğim tepkiyi, her nerede kim keserse kessin yine verirdim. Bu sorunu telafi edebilmek için 200 tane çınar ağacı, 2000 tane de diğer ağaç çeşitlerinden toplam 2200 ağaç dikimi yaptık. Görev sürem boyunca, bırakın tatile gitmeyi, Yalova’dan bir hafta sonu uzak kalmış değilim, buna siz basın mensupları da şahitsiniz. Tutumumuz asla maaşı alıp yatmak, halkı bir kenara atmak olmadı. Bayramlarda bile akrabalarımıza misafir gibi hemen gittik geldik. Bunun nedeni beni bekleyen bir halkın da olmasıdır. Hiçbir zaman aile servetine dayanarak siyaset yapmadım, makam hırsına kapılmadım. Tırnaklarımla kazıyarak, mücadele ederek, ailemin ve dostlarımın desteğiyle buralara geldim. Her zaman dürüst, samimi, ilkeli ve seviyeli siyaset yaptım. Tüm bunlara rağmen elbet benim de hatam vardır, hatasız kul olur mu? Milletvekilliği sürecimin sonunda, içimde nükte kalan şeyler oldu. Tamamlanamayan projelerimiz var. Yalova’yı bir kültür-turizm kenti haline getirmek hayalimizdi. Termal tesislerimizi Turizm, Sağlık ve Çevre Bakanlıklarımız yardımı ile hem sağlık hem turizm merkezi haline getirmek istiyorduk, maalesef ki getiremedik. Daha çok Romen vatandaşlarımızın yaşadığı Bağlarbaşı Mahallesi, Yalova’nın en güzel mahallelerinden birisi ama çok bakımsız ve terk edilmiş. 2 dönemdir düzenlenmesi gündem olan mahallenin ıslah çalışmalarına başlayacaktık, olmadı. Yalova’nın en güzel yeri Yalova Üniversitesi’ne tahsis edildi. Ama ne hikmetse 2008’de bizimle birlikte kurulan üniversitelerimiz aldı başını gitti. Dörtyol Kavşağının Üstgeçit Köprüsü Projesi çok önemliydi, bunu tamamladık Allah’a şükür. Her ne kadar sahiplenenler olsa da, bu bizim emeğimizdir, devlet projesidir. Yalova Devlet Hastanesi’ne 9000 metre karelik yeni bir ek bina yapıldı. Bursa yolunda anjiyo ve kemoterapi hizmetlerinin de verileceği hastane planlarımız arasında. İçimde nükte olan konulardan birisi de Yalova’ya bir OSB’nin kurulamaması. İki şeyden çok umudum vardı, Taşıt Araçları Yan Sanayi OSB ve kalpçılar. Çalıca’da Türkiye’de ilk olan bir huzur evi yaptık, dillere destan bir geofit bahçesi, 2500 kişilik bir spor salonu ve olimpik yüzme havuzu yaptık. Biz bunların açılışlarını dahi gerçekleştiremedik. Okulları, kamu binalarını önemli ölçüde yeniledik.

 

“MATEM TUTUP ÜZÜLMÜYORUM”

 

Sonuç olarak, her şeyin tabi ki bir sonu var. Açıkça söyleyeyim, devam edersem çocuklar gibi sevinmezdim, devam etmiyorum diye matem tutup üzülmüyorum. Ama içimdekini sorarsanız çalışmalarımızı devam ettirebilmek için bir dönem daha devam etmek isterdim, ondan sonrasını verseler de istemezdim. Rabbim her şeyin hayırlısını vesile etsin. Siyaset zordur, hele benim gibi çalışan siyasetçiler için çok daha zordur. Ak Parti olarak zor zamanlar yaşıyoruz, düşmanlarımız çoğaldı. Bizim yeni başkanlık sistemi, anayasa değişikliği gibi hep iddialı projelerimiz oldu. Tüm bu projeler ekip ve çalışma ister. Tehlikeyi gördüğü zaman kaçmak için açık kapı arayan insanlarla siyaset yapılmaz, İnşallah Rabbim bize iyi bir ekip, hayırlı siyasetçiler nasip eder. Ben görevim boyunca hiç yorulmadım, çünkü yanımda sizler vardınız. Bu gün basın mensuplarımıza bir kahvaltıyla veda etmek istedim,hepinize teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Bu ülkenin barışa, birliğe, kutuplaşmamaya ihtiyacı var. Allah hepinizi yalancılardan, iftiracılardan, ikiyüzlülerden korusun. Allah’a emanet olun, hepinizde hayatınızda başarılar dilerim.” Şeklinde konuşarak sözlerini sonlandırdı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.