YALOVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN GÜLÜMSETEN PROJE

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet 3.Sınıf öğrencilerinden Nesrin Yıldız, Medine Yıldırım ve Yıldız Gümüştekin, Proje Yönetimi ve Girişimcilik dersleri kapsamında 19 Mart 2015 tarihinde Özel Atakent Hastanesi’nin işbirliğiyle Sağlıklı Gülücükler Projesini hayata geçirdiler.

 

Bu proje 8 hafta sürecek olup hastanede tedavi olmayı bekleyen çocukların oyunlarla ve aktivitelerle eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak hedeflenmiştir. Proje süresince her hafta farklı çocuklarla boyama, resim yapma, balonla oyun, dart ve çeşitli eğitici materyallerle çocukların hastanede ortamında daha keyifli vakit geçirmeleri sağlanmaya çalışılıyor.

 

Aktiviteler esnasında çocuklar hastanede olduklarını unutup bir parkta oyun oynar gibi hastanenin olumsuz psikolojisinden uzaklaştıkları, ailelerin bu durumdan çok memnun kaldıkları görülüyor. Ayrıca hastanede çalışan personelin de bu durumdan keyif aldıklarını belirttiler.

 

Proje yürütücüleri projeyi uygularken sosyal hizmetin tıbbi boyutuna dikkat çekmek istediklerini belirtiler. Tıbbi Sosyal Hizmetin, hastaların tedavi sürecinde hastalığı yenmede ihtiyaç duyulan desteği karşıladığı ve bu hizmetin göz ardı edilmemesi gerektiği üzerinde durdular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.