YTSO’nun KADIN GİRİŞİMCİLERİ ALTINOVALI HANIMLARA YOL GÖSTERDİ, IŞIK OLDU !..

YTSO’nun KADIN GİRİŞİMCİLERİ ALTINOVALI HANIMLARA YOL GÖSTERDİ, IŞIK OLDU !..

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Türkiye İş Kurumu ile Altınova Halk Eğitim Merkezi Koordinatörlüğünde 01.14.2015 tarihinde Vakıfbank İlkokulu salonun da ortak bir program hazırlayarak Altınova’ ya çıkarma yaptı.

Programda açılış konuşmasını yapan Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Neşe Özay Altınova’lı kadınlarımızın özgüvenini geliştirmek, girişimcilini artırmak, istihdamlarına katkıda bulunmak, onlara yol göstermek, ışık olmak istediklerini belirtti.

Yalova Sanayi ve Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Karakoyun, Kadın Girişimciler Kurulu Dernek Başkanı Rezzan Dikici ve üyelerinden oluşan bir grup iş kadınları ilçeye davet edilerek, Altınova’lı kadınlarla buluşturulup girişimci kadınların ev hanımlığından, annelikten başlayan öyküleri, Sabun Çiçek projeleri ve diğer iş kollarında çalışan bayanların başarı öyküleri dinletildi. Ayrıca KOSGEB ve Mikro Kredi nedir? Bunu nasıl kullanabilecekleri Altınova’ lı kadınları iş kadını olma yolunda özendirip, örnek oldular.

Yine Türkiye İş Kurumunun yetkilileri açılabilecek kurslar hakkında bilgi vererek bayanlara bunlardan nasıl yararlanabileceklerini açıkladılar.

Halk eğitim Merkezi Müdürü konuşmasının sonunda bu tür çalışmalarının devam edeceğini kadınların ürettiklerinin hobi olarak kalmaması pazarlama yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmalarını istediklerini belirterek programın oluşmasında emeği geçen YTSO. Kadın Girişimciler Kuruluna, Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü ve KOSGEB yetkililerine, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya ve değerli eşine, Milli Eğitim Müdürüne, kursiyerleri merkeze taşıyan Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a desteklerinden dolayı, Altınova Kent Konseyi ne de programa katılımlarından dolayı çok teşekkür ederek, tüm Altınova’lı kadınlarımızın hayallerinin ve rüyalarının gerçek olmasını diliyorum dedi.

Öğle yemeğinden sonra İlçe Kaymakamına tanışma ve teşekkür ziyaretinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve YTSO Kadın Girişimciler Kurulu gönüllülük esasına dayanan bu tür çalışmaları hakkında Kaymakama bilgiler verip tekrar bilgilendirme günlerinde buluşmak dileği ile ilçeden ayrıldılar.

YTSO’nun KADIN GİRİŞİMCİLERİ ALTINOVALI HANIMLARA  YOL GÖSTERDİ, IŞIK OLDU !..

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.