MİLLETVEKİLİ COŞKUN İŞ DÜNYASI ve DERNEKLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) başkanı Tahsin Becan, Meclis başkanı Cemil Demiryürek ve oda yönetimi ile bir araya geldi. Ziyarette Ticaret ve Sanayi odası yönetimi ile Yalova’daki ticaret ve iş gücü hakkında değerlendirmelerde bulundu, oda yönetimi odanın faaliyetleri hakkında Milletvekili Coşkun’a bilgi verdi.

 

YTSO başkanı Becan ve Meclis başkanı Demiryürek, Yalova Milletvekili Temel Coşkun’a YTSO yönetimlerine, üyelerine verdiği desteklerden, iş dünyasına Ankara’da ve Yalova’da sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler. Milletvekili Temel Coşkun’a Yalova Ticaret ve Sanayi Odası teşekkür plaketi takdim ettiler. Ticaret ve iş dünyası temsilcileri ile sürekli temas halinde ve karşılıklı görüş alış verişleri içerisinde çalışmalar yaptığını, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası başkan ve yönetimleri ile uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade eden Milletvekili Coşkun, YTSO başkanı ve yönetimi, Meclis başkanı nezdinde tüm YTSO üyelerine teşekkür ettiğini ifade etti.

 

MÜSİAD Yalova Temsilciğinin yönetim kurulunda başkan Abdullah Yanık ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Milletvekili Coşkun, MÜSİAD’ın Yalova’daki faaliyetleri hakkında yönetim kurulu ile birlikte istişarelerde bulundu. MÜSİAD Yalova Temsilciliği ile sık sık bir araya geldiğini ifade eden Milletvekili Coşkun sivil toplum bilincinin artmasının, her alanda yararlı organizasyonlar çatısında birleşmelerin Yalova’ya büyük katkı sağladığını ifade etti. Özellikle de ticaret, iş dünyası ve sanayi girişimcileri bilhassa meslek grupları ve esnafların bu birliklerinin müteşebbislerin hem mesleki deneyimlerden kendi aralarında istifade etmesi açısından hem de güç birliği ile daha ciddi ve büyük hamleler yapılabilirliği açısından büyük önem arz etmekte olduğunu söyledi.

 


 

MÜSİAD’ın büyük bir ciddiyetle ve hızlı bir şekilde sağladığı kurumsallığı ile Türkiye’de ve son zamanlarda da özellikle Yalova’da iş dünyasında önemli ölçüde kabul gördüğünü, her geçen gün Yalova temsilciliğine olan talebin arttığının bilindiğini söyledi. Her geçen gün çalışmalarını hızlandıran ve artırarak devam ettiren MÜSİAD Yalova Temsilciği başkanı ve yönetim kurulunu tebrik etti. MÜSİAD Yalova Temsilciği başkanı Abdullah Yanık, MÜSİAD’ın organizasyonlarına ve toplantılarına katılarak temsilciliği yalnız bırakmadığı için Milletvekili Temel Coşkun’a Yalova MÜSİAD yönetimi ve üyeleri adına teşekkürlerini iletti.

 

YALOVA’DAKİ KANSER HASTALARININ BİR RÜYASI GERÇEKLEŞTİ

 

Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Kanser Hastaları Derneği başkan yardımcısı Nurcan Bayar ve dernek yöneticilerinin misafiri oldu. Dernek yönetim kurulu üyeleri Milletvekili Coşkun’a, Yalova’da Kemoterapi hizmetinin verilmesi için yaptığı girişimleri için tedavi gören kanser hastaları adına teşekkür ettiler. Yalova’da yaşayan kanser hastalarının gündeme gelmesini ve çevre illerden alınan kemoterapi sağlık hizmetlerinin bundan böyle Yalova’da verileceği müjdesinin Yalova’daki kanser hastalarına ve ailelerine büyük bir sevinç yaşattığını ifade ettiler. Böylece, Yalova’daki kanser hastalarının bir rüyasının gerçekleştiğini söylediler. Ankara’da ve Yalova’da yaptığı girişimler ve takip süreci ardından kemoterapi müjdesinin bu hastalığın tedavisini gören hastalarda ciddi bir motivasyon ve büyük bir mutluluk sağladığını söylediler.

 


 

‘Vatandaşımızın memnuniyeti bizim tek beklentimizdir, vatandaşımızın mutluluğu bizim sevincimizdir, vatandaşımızın duası bize yetendir’ diyen Milletvekili Coşkun, “sağlık alanında bize en sıklıkla gelen taleplerin başını anjiyo ve kemoterapi hizmetleri çekmekteydi. Açık konuşmak gerekirse Yalova’daki hemşehrilerimin bu talebini karşılayamadığımız her gün rahatsızlık çekiyordum. Çünkü bu sadece bir bakanlığı ya da bir kurumu ilgilendiren bir olay değildi. Bunun için fiziki imkanların el vermesinden tutun da hekimin ve tedavi imkanlarının sağlanmasına bürokratik işlemlerden tutun da takip edilerek neticelendirilmesine kadar hassas ve ciddi bir süreç gerekiyordu. Hamdolsun ki bütün bu süreçleri atlattık. Yeni bir hastane açarak hem mevcut hizmet verdiğimiz poliklinik, ameliyat, tedavi ve yatış hizmetlerinde çok büyük ölçüde iyileşmeler sağladık hem de kemoterapi ve anjiyo gibi büyük talep gören iki branşın ilimizde hizmet verebilmesini sağladık. Bu bir adımdı, inşallah bu adımı 400 yataklı büyük hastanemizin yapımı ile taçlandıracağız ve sağlıkta Yalova’mıza yakışır en yüksek standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

Vatandaşımızın memnuniyeti bizim tek beklentimizdir, vatandaşımızın mutluluğu bizim sevincimizdir, vatandaşımızın duası bize yetendir. Yalnızca sağlık alanında değil ülke genelinde yerelde Yalova’mızda, eğitim alanında, gençlik ve spor alanında, tarım ve kırsal kalkınma alanında, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, çevre ve altyapı alanlarında, ulaşım ve teknoloji alanında, sanayi ve iş gücü destekleri alanlarında çok önemli işler başardık.

 

Bütün bu hizmetlerin Yalova’mıza ve ülkemize kazandırılmasında çok büyük emeği ve katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız’a ve Bakanlarımıza yani AK Parti Hükümetlerine Yalova halkımızın teşekkürlerini borç biliyorum. Yalova’mızdaki sağlık alanı başta olmak üzere yapmış olduğumuz tüm yatırımlarımızın hayırlı hizmetler üretmesini diliyorum” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.