TEMEL ÇOŞKUN’DAN KANDİL MESAJI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Pazartesi gecesinde idrak edeceğimiz Berat Kandili münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

 

‘Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, biz Müslümanlara, manevi yönden bir muhasebe yapmamızı ve bizi Yaratan Rabbimizin sonsuz rahmetine, bereketine ve merhametine her daim iltica etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatan önemli bir vesiledir’ diyen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “Berat Kandili, bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı ve uzak durmayı, etrafımızdaki insanların da uzak durması için kulluk vazifelerimizi yerimize getirmeyi işaret eder, anlatır.

 

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir. Bu mübarek gecede mahlûkatın bir sene içindeki rızklarına, zengin veya fakir, aziz veya zelil olacaklarına, ihya veya imate edileceklerine, dair Allah tarafından meleklere malumat verileceği beyan olunmaktadır. 

 

Bu misalin ışığında manevi hayatımıza ve faaliyetlerimize bakalım. Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebeye tabi olması gayet tabiidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve yurt dışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızla birlikte bütün İslâm âleminin Berat Kandilini kutlarım. İslâm alemi olarak barış, huzur ve güven içerisinde, arınmış gönüllerle, günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” dedi. 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.