AK-PA’YA TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ’NDEN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 22. Olağan Genel Kurulu ve 2014 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, Ak-Pa Tekstil İhracat ve Pazarlama A.Ş., ulaşmış olduğu ihracat hacmiyle tekstil ve hammadeleri sektöründe birincilik ödülü almaya hak kazandı.

 

Ak-Pa adına ödülü, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den alan Ak-Pa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Özel; ‘‘Türkiye’nin ihracatına yapmış olduğumuz katkıdan ve bunun sonucu olarak bu ödülü almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki gelecekte ihracatımız daha da artacak ve Türkiye’nin büyümesine sunduğumuz katkı gelişerek devam edecek’’ açıklamasında bulundu.

 

21 Haziran Pazar günü gerçekleşen Genel Kurul’da, 2014 yılı ihracat verilerine göre Türkiye geneli ilk 10 firmanın yanı sıra, 26 farklı sektörde faaliyet gösteren ihracatçıların ilk üçüne başarı ödülleri verildi.

 

Ak-Pa hakkında

 

1976 yılında Akkök Grubu şirketlerinin yurt dışı pazarlama ve ihracat faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Ak-Pa, bugün Türkiye’nin tekstil alanındaki en güçlü ihracatçı şirketlerinden biri olarak beş kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. İlk yılında 5 Milyon USD ihracat yapan Ak-Pa, 2014 yılı içerisinde 369 Milyon USD ihracat seviyesine ulaşmış ve kuruluşundan bugüne toplamda 6,3 milyar USD ihracat gerçekleştirmiştir.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.