ALTINOVA’DA AŞURE GÜNÜ

“İslam kardeşliğiyle kenetliyiz”

 

Altınova Belediyesi’nin Aşure Günü’ne katılan AK Parti İl başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Türk Milleti’nin asırlarca Kürt’üyle-Türk’üyle, Alevi’siyle-Sünni’siyle birlikte yaşadığını söyleyerek, “Bu coğrafyada barış içinde kardeşçe yaşayacağız. Buna kimse mani olamayacak. Birbirimize İslam kardeşliğiyle kenetliyiz” dedi.

 

Altınova Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure Günü, büyük bir coşkuyla belediye hizmet binası karşısında gerçekleşti. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın kendi elleriyle dağıttığı aşureler lezzeti ile vatandaşlardan tam not aldı.

 


 

GENİŞ KATILIM

 

Aşure Günü’ne; Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ahmet Türkel, AK Parti Yalova 2. Sıra Milletvekili adayı Dr. İlkerKarbuz, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İl Genel Meclis Üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis Üyeleri Fevzi Arıcı, Hasan Karabacak, Bilal Ok, Mustafa Sarıgül, Birol Bayram, Ali Koçal ve Ali Saruhan, Altınova İlçe Müftüsü Ahmet Büyükgül, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Ahmet Tamer, AK Parti Altınova İlçe eski Başkanı Muzaffer Öztürk, daire amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

GELENEKSEL

 

Aşure dağıtımında konuşan Başkan Dr. Metin Oral, “Hicri Yılbaşıyla birlikte gelen Muharrem ayının nedeniyle düzenlediğimiz Aşure Günü’nde bizleri yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi. Başkan Oral, aşure dağıtımını bir gelenek haline getirdiklerini sözlerine ekledi.

 

Aşure dağıtımında Altınova İlçe Müftüsü Ahmet Büyükgül dua yaparken, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmamı Kemaleddin Kaya kısa bir konuşma yaptı. Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii Müezzin-Kayyımı Abid Duman da Kur-an tilaveti okudu.

 

Belediye yetkilileri, esnaflar ile vatandaşlara da aşure ikram etti. Öte yandan Altınova’da kurulan pazarda da aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

 

“GÜN BİRLİK GÜNÜ”

 

İstikrarı istemeyenlerin terörü hortlattığını ifade eden AK Parti İl başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “AK Parti kadrolarından rahatsız oluyorlar. Kız kardeşlerimizin üniversite kapısında başörtüsünü çekip, ağlattıklarını unutmadık. ‘İlkokulu bitirmeyen çocuklar camiye gidemez’ diye çıkardıkları kanunları unutmadık. İşçinin, memurun hayat standardının artmasından, başörtüsüyle öğretmenlik yapan öğretmenlerimizden rahatsız oluyorlar. Eskiden vatandaşlarını Kürt-Türk diye ayıran bir anlayış vardı. Ama şimdi Kürt veya Türk olsun herkesi Yaradan’dan ötürü seven bir siyasi anlayış var. Bundan rahatsız oluyorlar. Çünkü AK Parti iktidarıyla beraber herkes birinci sınıf ve eşit vatandaş olmuştur. Şimdi gün, birlik olma günüdür. Sen-ben kavgası değil, Türkiye’nin ayağa kalkması ve şahlanması günüdür” diye konuştu.


“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALIYIZ”

 

Hedeflerinin ülke genelinde tek başına iktidar, Yalova’da da 2-0 yapmak olduğunu söyleyen AK Parti Yalova Milletvekili adayı Dr. İlker Karbuz, “1 Kasım, Türkiye’nin geleceği için dönüm noktası. Kalan sürede gece gündüz çalışmalıyız. İşimizden, ailemizden fedakârlık yapmalıyız. Türkiye sahip olduğu değerleri çok zor elde etmiş bir ülke. Dolayısıyla biz bunlara sıkı sıkıya bağlıyız. Bu kazanımları bırakmaya ya da yavaşlatmaya niyetimiz yok. Hayırlı bir niyetle yola çıktık. Rabbim mahcup etmez inşallah” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.