MHP YALOVA İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Büyük bir kurtuluş mücadelesiyle, topraklarımızda gözü olanlara karşı gösterilen onurlu bir direniş sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin, 92.yıldönümünü  idrak etmekteyiz.

 

Türk milleti; her türlü varlığına kasteden mihrak ve güçlere ortak iman ve inançla karşı durmasının manası olan Kurtuluş Savaşını zaferle taçlandırmış ve kendi geleceği hakkında kendisinin karar vereceği bir yönetim biçimi olan Cumhuriyeti tercih etmiştir.

 

Cumhuriyetimiz Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü arkadaşlarının hayata geçirdiği en önemli değer, Türk tarihinin kaydettiği en muhteşem atılımlardan birisidir. İnsanlığın tüm zamanlarında bile, diğer milletlerin böylesine sarsılmaz ortak bir iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir bir şekilde şahit olunmuştur.

 

Cumhuriyet; milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle, kadın-erkek, yaşlı-genç  demeden; kan, gözyaşı ve emeğiyle hayata geçirdiği eşi olmayan bir şaheserdir.  
Bu şahesere sahip çıkmak, korumak ve kollamak her Türk vatandaşının en temel ve vazgeçilmez görevi olmalıdır.

 

Kimliklere göre kutuplaşmanın, semboller üzerinden çatışmaların, duygulardaki karşıtlığın körüklenip tahrik edildiği sıkıntılı günler yaşadığımız bu  dönemde, Cumhuriyetimizin kazanımlarına daha çok ve tavizsiz bir şekilde destek olmak milli ve tarihi bir vazife olacaktır.

 

Bilinmeli ve akıllardan asla çıkartılmamalıdır ki; Türk milleti Cumhuriyet ile ilgili ilk ve son sözünü 29 Ekim 1923 yılında söylemiş, bu hususta ki bahsi bir daha açmamak üzere sonsuza kadar kapatmıştır.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin  varlığına, bekasına yönelik  her türlü saldırı ve tehdit  tarihte olduğu gibi Büyük Türk Milleti tarafından sonuçsuz bırakılacaktır…Aziz milletimiz her ne pahasına olursa olsun gerektiğinde Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün ve yarında hiçbir fedakârlıktan kaçmayacaktır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıldönümünde, Büyük Türk Milletinin bayramını kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun. 

 

Hasan TOPÇULAR

MHP Yalova İl Başkanı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: