BAŞKAN VEFA SALMAN “MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan Salman mesajında şu cümlelere yer verdi; “Değerli hemşehrilerim, Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişini bir kez daha idrak edeceğiz. Peygamber Efendimiz’in doğumunu kutladığımız Mevlid Kandili dolayısıyla tüm dünyanın O’nun güzel ahlakı ve insanlığa örnek davranışlarıyla aydınlanmasını diliyorum. Ancak ne yazık ki, bugün Müslüman coğrafyasında meydana gelen kavgalar, iç çatışmalar, kardeşlik ortamını ciddî anlamda yaralamakta, ümmet olma duyarlılığını hasara uğratmaktadır. Böylesi zor zamanları atlatmak, kardeş kavgalarını bitirmek, birliğimizi ve beraberliğimizi korumak için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i çok iyi anlamalıyız ve onun ahlakına sahip olmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimiz’in dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili’nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, Sevgili Peygamberimiz’i daha iyi tanımamıza vesile olmasını diler, başta siz değerli hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik ederim.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.