DR. METİN ORAL “ENGELLİLERİMİZ BİZİM PARÇAMIZDIR

3 Aralık dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, en büyük engelin, engellilere olan ön yargılı yaklaşım olduğunu vurguladı.

 

Altınova Belediyesi olarak, her zaman engelli vatandaşlarla bir arada olduklarını dile getiren Başkan Oral, “Unutulmamalıdır ki, her sağlıklı birey birer engelli adayıdır” ifadelerini kullandı.

 

“DEĞER GÖRMELİLER”

 

Engellilerin sadece bir gün değil her an değer görmesi gerektiğini vurgulayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Toplumun her kesimini kucaklayarak hizmet götüren Altınova Belediyesi olarak, Yalova’da ilk engelli spor aletlerini engelli vatandaşlarımıza kazandırdık. Kaldırımlarımızı engelli vatandaşlarımıza uygun şekilde düzenliyoruz” dedi.

 

ENGELLİLİK GERÇEĞİ

 

Başkan Oral, dünyayı renklendiren, medeniyetin, sanatın, bilimin ilerlemesine katkıda bulunan, adını tarihe yazdırmış yüzlerce engellinin var olduğunu söyledi. Bütün vatandaşları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bu çok önemli konuyu derinlemesine düşünüp kavrayarak değerlendirmeye çağırdığını dile getiren Başkan Oral şunları söyledi: “Kimi insanlar doğuştan, kimi insanlar ise sonradan geçirdikleri bir kaza veya hastalık nedeniyle engelli haline geliyorlar. Bu çok önemlidir. Çünkü Allah göstermesin ama her birimiz birer özürlü adayıyız.

Medeni, uygar bir toplum; kültürlü, bilgili, insaflı insanlardan oluşan bir toplum, engellileri dışlamak ya da ötelemek gibi vahim bir hataya düşmez. Engellilerin hayatımıza kattıklarını inkâr edemeyiz. Engellilik gerçeğini görmezden gelemeyiz. Engellilerin mutsuz oldukları bir toplum, asıl engellidir.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.