ŞENER: “BİRLİK VE BERABERLİĞE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR.”

CHP’nin Merkez İlçe Kongresi 6 Aralık 2015 Pazar günü saat 12:00’de Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kongre öncesinde yazılı bir açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, “Genel seçimler nedeniyle ertelenen kongrelerimizi birlik ve beraberlik içinde yapıyoruz. Diğer ilçelerimizde kongrelerimizi tamamladık. Sıra Merkez İlçe kongremizde. 6 Aralık’ta yapacağımız kongremize tüm halkımızı ve partililerimizi bekliyoruz” dedi.

 

Kongrede tekrar aday olacağını da açıklayan Şener, “Daha öncede her adaylığımdan önce söylediğim gibi CHP’nde aday olunmaz, aday gösterilirsiniz. Gerek ülke olarak gerekse parti olarak zor bir süreç bizleri bekliyor. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Parti tabanından tavanına kadar çok sayıda kişi bu zorlu süreçte yine Merkez İlçe Başkanı olarak görev almamı, parti içindeki birlik ve beraberliğe katkı sağlamaya devam etmemi istediler. Partimin bana verdiği hiçbir görevden kaçmadım cevapsız bırakmadım. Böylesi bir dönemde de görevden kaçamazdım. Arkadaşlarımla birlikte 6 Aralık’ta yeniden İlçe Yönetimine aday olacağız.

 

Yalova’da yerel iktidarın sorumlukları partimizin omuzlarında. Ülke genelinde ise güçlü bir muhalefet oluşturma iktidarın çok büyük hatalar yapmasını engelleme ve bu iktidardan kurtulmak isteyen insanlara umut olma gibi çok büyük ve tarihi bir görev bizi bekliyor. Yeniden yapılanmalıyız. Bizi biz yapan ilkelerimizi hatırlayıp, ilimizin ve ülkemizin problemlerini çözüme kavuşturacak programlarımızı daha da geliştirip halkımıza anlatmak zorundayız. CHP’nin aydın düşünceli üyeleri ülkemizin ve partimizin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği ilke ve inkılapların ışığında bunu başarabilecek güçtedir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.