YALOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE ORMAN İŞLETME İL MÜDÜRLÜĞÜ AĞAÇ DİKİM PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası katkıları ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek ağaç dikimi projesi ile ilgili ilk çalışmalar başlatıldı.

 

Ağaç dikim etkinliğine Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Meclis Başkanı Cemil Demiryürek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Birol Önderoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Okan Güner, Kıvanç Rodoplu, Mustafa Saraç, Hakan Gençer, Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Engin, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sercan Şık ve Kurul Üyeleri katıldılar.

 

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, “Ağaç dikimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, Yalova orman yönünde oldukça zengin bir şehirdir. Yalova’nın yüz ölçümünün yüzde 60’ı ormanlardan oluşuyor. Bu ormanların bir hektarı yılda 612 bin 510 ton oksijen üretimi yapıyor” ifadelerinde bulundu. Küresel ısınmanın etkisini azaltmak için ormanların ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine, İlimizin ve ülkemizin bu güzellik mirasının korunarak gelecek nesillere aktarılması için orman ve ağaçlandırmanın öneminden de bahseden Becan, “İlyasköy sınırları içerinde 370 dönümlük bir alanda ağaçlandırma faaliyetleri başlandı bu alanda toplam 37.000 gelir getirici türlerden olan kestane, ıhlamur, ceviz, badem, kızılcık, ahlat, yabani erik ve benzeri fidanların dikimine başlandı. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak dikim için 2.000 adet fidanın tahsisi odamız tarafından sağlandı. Bu alanın yeşillenmesinde desteklerini bizlerden esirgemeyen Orman İşletme Müdürümüz Sayın Mustafa Güner ve Müdürlük personeline çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: