ATAKENT HASTANESİ DEV YATIRIM 2016’DA TAMAMLANIYOR

Yapımına kısa bir süre önce başlanan Özel Atakent Hastanesi Yeni Hizmet Binası, hızlı bir şekilde yükselmeye devam ederek 2016 yılının ortalarında hizmet vermeye doğru emin adımlarla ilerliyor.

 

                Sahip olduğu alan büyüklüğü, medikal tedavi üniteleri, tüm imkanlara sahip muayene odaları, cerrahi müdahalelerde sunacağı üst düzey olanaklarla Yalova’ da önemli bir açığı kapatacak olan Özel Atakent Hastanesi Yeni Hizmet Binasının yapımı hızla devam ediyor. Temelinin kısa bir süre önce atılmış olmasına rağmen büyük gelişme gösteren hastanenin kaba inşaatı bitmek üzere.

 


 

                Yeni hastane projesinin hazırlanmasında, kısa ve uzun vadeli strateji planları geliştirdiklerini, dünya genelinde tıp alanında mevcut gelişmeleri yakından izleyerek projeyi bu doğrultuda yapılandırdıklarını, teknolojik gelişmeler ve toplumsal gereksinimleri göz önünde bulundurarak yakın gelecekte Yalova’ da konumlanması mümkün olacak tüm ünite ve servislerin altyapısını hazırladıklarını belirten Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas ŞAHİN proje hakkında şöyle konuştu:

 

                “Hastanemiz yedi yıl gibi kısa bir sürede, etik ve güvenilir hizmet anlayışı ve kalitesiyle gözle görülür bir gelişme gösterdi. Tüm özel ve genel branşların bulunduğu, uluslar arası hizmet verebilen , bölgenin öncü ve refere sağlık kuruluşu olma vizyonu ile yola çıkan hastanemiz, tüm bu gelişmeleri yeterli bulmayarak yönünü daha da ileriye çevirdi ve tüm kaynaklarını seferber ederek milyon dolarlık yeni hastane projesine başladı. Bütün branşlarda sağlık hizmet, sunabilecek şekilde projelendirilen hastanemiz 14.000 m2 kapalı alan, altyapısı kurulan Onkoloji Servisi, Kardiyovasküler Cerrahi Ünitesi, Anjiyo Ünitesi, Nükleer Tıp Ünitesi, 55 Yoğun Bakım Ünitesi, 5 Donanımlı Ameliyathane, 200 Yatak Kapasitesi ve 200 Araç Kapasiteli otoparka sahip olacak. Geniş ve ferah şekilde dizayn edilen hasta odalarımız, bekleme salonlarımız ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmetimiz ile hasta ve hasta yakınlarımıza evlerindeki konforu sağlayacağız. Sahip olacağımız tıbbi olanaklar sayesinde hiçbir hastamız tedavi olmak için şehir dışına çıkmak zorunda kalmayacak aksine konumumuz ve körfez geçiş köprüsünün de faaliyete girmesiyle şehir dışındaki hastalar hastanemizi tercih etmeye başlayacaklardır. Sağlık turizmi alanında gerçekleştireceğimiz girişimler ile yurtdışından da birçok hastamız tedavi için hastanemizi tercih edecek. Bu vasıtayla bizler ulusal ve uluslar arası düzeyde kaliteli sağlık hizmeti vermenin gururunu yaşarken şehrimiz de bir potansiyel kazanmış olacak. Tüm bu girişimleri çok yakın zamanda hayata geçirecek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Yeni hastanemiz 2016 yılı ortalarında hizmete başlamış olacak. Büyük bir mutlulukla şimdiden hayırlı olsun diyorum”. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.