DEKODER 2015 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Dünya Ekolojik Yaşamı Sürdürme Derneği (DEKODER)’nin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Ekolojik Yaşam Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı Gazetemiz Yalova Çevre adına İbrahim Sevinçler, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Plaket ve Onur Belgesi takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-başkan-Köksal-Ketenci

DEKODER tarafından yapılan açıklamaya göre; Yılın Bürokrat Ödülü, Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü, Eğitim Ödülü, Kurum Ödülü ve Basın Ödülleri dağıtıldı. Ödüle layık görülen kişi ve kuruluşlar 90 günlük çok itinalı bir çalışma sonucu belirlendi. Ödül için aday gösterilen 150 kişi, kurum ve kuruluş arasından yapılan elemede, ödüle layık görülen 22 kişi, kurum ve kuruluş “PLAKET” ile onurlandırılırken 75 kişi, kurum ve kuruluşa “DEKODER Onur Belgesi” verilmesine karar verildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU

“GELENEKSELLEŞECEK”

 

DEKODER tarafından Yalova Uygulama Oteli’nde düzenlenen ödül gecesine Altınova İlçesi Kaytazdere Beldesi Piyalepaşa İlkokulu Öğrencileri damgasını vurdu.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Piyale-paşa-ilköğretim-öğrencileri

Piyalepaşa İlkokulu Öğrencilerinin geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları mini defile coşkuyla izlendi. Defile sonrası öğrencilere DEKODER madalyası, sürpriz hediyeler verilirken okul aile birliği üyeleri ve öğretmenlerine DEKODER ONUR BELGESİ takdim edildi.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

 

24 ve 25. dönem TBMM Çevre komisyonu başkanlığı süresince Çevre ve doğal yaşama sunduğu katkılarından dolayı Milletvekili Erol Kaya, DEKODER ONUR ödülüne layık görüldü.

 

Çevre üzerine yaptığı çalışmalar mimari çalışmalarında doğaya uygun eserler tasarlayan, Marsta Yaşam Projesi’nde eğitim veren 5 akademisyenden biri olan ve Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği, Ekolojik Köy Mimari Projesini hazırlayan İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Mimar Gülay Yedekçi’ye DEKODER ONUR Ödülü verildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-İstanbul-Milletvekili-Yrd.-Doç.-Dr.-Mimar-Gülay-Yedekçi

Uluslararası Ekolojik Kadın Köyü Derneği, DEKODER Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne layık görüldü. Ekolojik Kadın Köyü Projesi ve Ekolojik Yaşama sunmuş olduğu üstün hizmetlerinden dolayı Başkan Hüzün Yücel ve Başkan Yardımcısı Dr. Birsen Ocaklı’ya Plaket ve Onur Belgesi takdim edildi.

 

Esenköy Vahşi Çöplük alanına ve doğal yaşama gösterdiği hassasiyet, Yeşil Mavi Yola yaptığı katkılardan dolayı Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, DEKODER ONUR ödülüne layık görüldü.

 

Yalova Çevreciliği Timsali Yürüyen Köşk Projesine verdiği desteklerden dolayı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, DEKODER KURUM ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-YALOVA-BELEDİYE-BAŞKANI-VEFA-SALMAN

Yalova katı atık birliği başkanı olarak çöp sahasının rehabilitasyonu ve çöpten enerji üretimi projesinden dolayı YAKAB Başkanı ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, DEKODER KURUM ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-ALTINOVA-BELEDİYE-BAŞKANI-DR-METİN-ORAL

Ekolojik yaşama sunmuş olduğu katkılar, Arıcılığa vermiş olduğu önem ve destek, ormancılık alanında yapmış olduğu çalışmalar, Bal ormanı çalışmalarından dolayı Bursa Orman Bölge Müdürü Orman Yüksek Mühendisi Ahmet Köksal Coşkun, DEKODER BÜROKRAT ödülüne layık görüldü.

 

 

Yalova Samanlı Dağları Terapi Ormanları Çalışması ve Türkiye genelinde ekolojik yaşama sunmuş olduğu katkılardan dolayı Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir,  DEKODER BÜROKRAT ödülüne layık görüldü.

 

Salkım Butik Arıcılık projesine ve ekolojik yaşama katkıları, Yeşil Mavi Yol da yaptığı çalışmalar, İyi Tarım Uygulamalarında göstermiş olduğu çabadan dolayı İl Özel İdare Genel Sekreteri Selim Karahan DEKODER BÜROKRAT ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-İl-Özel-İdare-Genel-Sekreteri-Selim-Karahan

Kırsala ve kırsaldaki yaşama katkılarından dolayı İl Özel İdare Meclis Başkanı Yaşar Demirel DEKODER BÜROKRAT ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Tema-yalova-temsilcisi-Faruk-Tezcan

Salkım Butik Arıcılık projesine ve Yalova Ekolojik Yaşamına sunmuş olduğu üstün hizmetlerinden dolayı Yalova Orman İşletme Müdürü Orman Yüksek Mühendisi M. Mustafa Güner DEKODER BÜROKRAT ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Yalova-Orman-İşletme-Müdürü-Orman-Yüksek-Mühendisi-M.-Mustafa-Güner

Salkım Butik Bal Orman Projesine sunduğu katkılar ve Türkiye de ilk defa besin elementi katkılı ve katkısız olmak üzere hem sıvı, hem de katı Hümik Asit üretimini gerçekleştiren, organik, inorganik ve organominarel karakterli olmak üzere 40’ın üzerinde sıvı, katı ve jel kıvamlı çeşitli gübre ürünlerinin üretimini sağlamasından dolayı Yalova Üniversitesi Yalova Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Refik Alan, DEKODER EĞİTİM ve YILIN BİLİM ADAMI ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU--Yalova-Üniversitesi-Yalova-Yüksek-Okul-Müdürü-Prof.-Dr.-Refik-Alan

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması temelli eğitim çalışmalarından dolayı Yalova Eğitim Kurumları DEKODER EĞİTİM ödülüne layık görüldü ve kurum adına Berrak Tezel ödülü aldı.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-yalova-eğitim-kurumları

Bozuk orman alanlarına katkısı ve izlediği kurumsal çevre politikasından dolayı Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, DEKODER KURUM ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-YTSO-BAŞKANI-TAHSİN-BECAN

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı bilincinin geliştirilmesi ve örnek projeleri olan ısı pompası’ndan dolayı ER ELSAN – Erkan Bıçakçı, DEKODER KURUM ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Erkan-Bıçakçı

“BASIN ÖDÜLLERİ”

 

 

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı Gazetemiz Yalova Çevre adına İbrahim Sevinçler, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Plaket ve Onur Belgesi takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-YALOVA-ÇEVRE-GAZETESİ-İBRAHİM-SEVİNÇLER

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı 3. Göz Gazetesi sahibi İrfan Aydın, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Onur Belgesi takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-3

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı Yalova Pusula Gazetesi sahibi Hüseyin Kutgün, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Onur Belgesi takdim edildi.

 

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı Yalova Manşet Gazetesi sahibi Ayhan Polat, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Onur Belgesi takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-ayhan-polat-ile-ibrahim-sevinçler

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber ve yayınlardan dolayı Çevreci Gazetesi Marmara bölge sorumlusu Bülent Özgen, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek Onur Belgesi takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Çevreci-Gazetesi-Marmara-bölge-sorumlusu-Bülent-Özgen

Ekolojik Yaşam bilincinin Oluşturulması ve çevreye duyarlılık duygusunun geliştirilmesi ile ilgili ulusal bazda yaptığı çalışmalardan dolayı Türkiye Haber Ajansından Ahmet Kaplan, DEKODER BASIN ödülüne layık görülerek “Plaket ve Onur Belgesi” takdim edildi.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-THA-Ahmet-Kaplan

Ekolojik yaşama katkı sunan belgesel haber programlarından dolayı, Yeşil Doğa Program Yapımcı ve sunucusu, Televizyon Programcısı Güven İslamoğlu, DEKODER BASIN ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-CNN-Türk-Muhabiri-Pınar-Çıtak

Ulusal bazda ekolojik yaşama katkı sunan habercilik anlayışından dolayı CNN Türk Muhabiri Pınar Çıtak, DEKODER BASIN ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Yeşil-Doğa-Program-Yapımcı-ve-sunucusu-Güven-İslamoğlu

Ekolojik yaşam bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı haber, yayınlar ve aktivitelerinden dolayı Çepçevre Gazetesi – Osman AKKUŞ,  DEKODER BASIN ödülüne layık görüldü.

DEKODER-2015-ÖDÜLLERİ-SAHİPLERİNİ-BULDU-Osman-AKKUŞ

Ekolojik yaşama katkısı bulunan İstanbul Çevre Derneği Başkanı Mehmet Gültekin Taşpınar ile Kaçkar TV Program Yapımcısı Hülya Yazar, DEKODER BASIN ödülüne layık görüldü.


Ayrıca ekolojik yaşama katkısı bulunan kişi ve kurumlara DEKODER ONUR BELGESİ takdim edildi.


Programın sonunda Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Mimar Gülay Yedekçi’ye Yalova’yı hatırlatacak çeşitli hediyeler verdi.


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.