ÖZDİLEK YALOVA’DA ÇOCUK MUTLU OLDU

Özdilek her hafta farklı etkilerlerle çocukların gönüllerini kazanmayı biliyor. Bu haftaki etkinlikler içinde, Pazar günü CineTime sinemalarında yapılan Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı film galası ve Çöp Adam Tiyatro oyununda minik seyirciler haftasonunu kültür sanat içinde geçirdiler.

 

Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı Galası Yalova’da

 

Minik seyirciler Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı filminde hayran oldukları Köstosun, Boyo, Süslü, Kösteban gibi animasyon karakterleri ile filmin genç oyuncuları Pelin rolündeki Rayhan Asena Keskinci, Caner rolündeki Yiğit Ege Yazar ve Köstebekgillerin azılı düşmanı Gölge’yi canlandıran Ali Nuri Türkoğlu hayranlarıyla gala öncesinde bir araya geldiler.


 

Özdilek Yalova CineTime sinemalarında gerçekleşen Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı galasında, Film ekibine çocuklar büyük ilgi gösterdiler. Film başlamadan önce animasyon kahramanlar Köstosun, Boyo, Süslü kostümleriyle hayat veren Bir Eda Tiyatrosu oyuncuları ile Pelin karakterini canlandıran Rayhan Asena Keskinci, Caner rolünü canlandıran Yiğit Ege Yazar ve Gölge karakterini canlandıran Ali Nuri Türkoğlu ile karşılarında gören küçükler sevinçlerinden yerlerinde durmadılar. Hayran oldukları karakterleri karşılarında gören minikler ailelerine zor anlar yaşattılar. Köstebekgillerin şarkılarını bilen minikleri sahneye yanlarına olan oyuncular onlarla birlikte şarkıyı seslendirdiler. Miniklerin unutamayacakları neşeli anlardan sonra filmi izlemek üzere salona oyuncularla birlikte geçtiler. Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı film ekibi de gösterilen ilgiden memnun olduklarını minik izleyicilere vermek istedikleri olumlu mesajların anlaşmasının en büyük istekleri olduğunu dile getirdiler ve izleyicileriyle birlikte özçekim ( selfi ) çektirerek beraberce kutladılar.


 

Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı film ekibi; Yönetmen Kudret Sabancı, Oyuncular İnci Türkay,  Rayhan Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Janset , Ali Nuri Türkoğlu, Tevfik İnceoğlu, Öznur Serçeler ve Ayla Algan ile animasyon karakterlere sesleriyle hayat verenler Köstosun Yavuz Seçkin, Boyo Mustafa Oral, Süslü Gizem Gülen ve Kösteban Sabanur Aksoy. Senaryo yazarları; Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat . Müzikler; Tamer Çıray,  Yapım; Arzum Film, Dağımcı; Warner Bros Turkey, 2015 yapımı Köstebekgiller: Perili Orman filminin devamı olan yapımda yine İnci Türkay Reyhan Asena Keskinci ve Ege Yazar’ın yanı sıra sevilen oyuncu Janset de yer alıyor. Yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği filmin yapımcılığını ise Arzu Film yapıyor.

 

Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı Filminin konusu

 

Serinin ikinci filmde; Pelin ve Caner, Köstebekgiller’in en yakın dostlarıdır. Vaktiyle, yaptığı kötülükler yüzünden, ağaca dönüşen Gölge’yi, Köstebekgiller’den Köstan Amca, iyi bir insan olması sözüne karşılık kurtarmıştır. Fakat Gölge sözünü tutmamış ve çalışmakta olduğu müzayede salonundan, Kraliçe Sora’nın tılsımlı olduğu söylenen elbisesini çalmıştır. Elbiseye dokunur dokunmaz da, içinde olan kötülükle birlikte, Köstan Amca’nın önceden yaptığı ağaç tılsımı harekete geçmiştir. Gölge yeniden ağaca dönüşmeye başlamıştır. Onu ormanda değerli taşlara ve kürklere düşkün avcı Şahane Postum bulur. Şahane, Sora’nın elbisesini görür görmez ona hayran olur ve almak ister. Ancak, elbiseye geçen Köstan Amca’nın tılsımı, elbisenin sayesinde, Şahane’yi de geyiğe dönüştürmeye başlar. Gölge bu durumdan kurtulmak için Köstan Amca’ya gitmeleri gerektiğini söyler. Ancak Köstan Amca, çoktan Köstebekya’ya doğru yola çıkmıştır.

 

ÇÖP ADAM TİYATRO OYUNU

 

Özdilek Yalova’da haftasonları kültürel faliyetler artarak devam ediyor. Pazar günü çocuklar Çöp Adam Tiyatro oyunuyla çevreye nasıl davranmaları gerektiğini mizahi bir dille öğreniyorlar.

 

ÇÖP-ADAM

 

Çöp Adam Oyununun Konusu

 

Oyunun iki kahramanı olan Çınar ve Yaprak okul gezisi ile kafiye ormanına kamp yapmaya gelmişlerdir. Çınar karakter olarak bencil ve sorumsuz bir çocuktur. Yaprak ise, Çınar ile aksi özelliklere sahip olmasına ve Çınar yüzünden zor durumlara düşmesine rağmen iyi arkadaştırlar.

Yine Çınar’ın işgüzarlığıyla Yaprak’ı kandırması sonucu çadırlarını arkadaşlarından ayrı yere kuran bu iki arkadaş başlarına geleceklerde nhabersizdir. Çınar’ın kamp boyunca etrafı kirletip zarar vermesi Yaprak’ın ise kafiyeli tekerlemerle onu uyarmaya çalışması Çınar’ı daha çok kızdırıp o anda uydurduğu ve ağzında bir anda çıkan “attım çöpleri yerlere, toplayamam doğrusu, gelsin sorsun hesabını kimse bu ormanın sorumlusu”cümlesiyle kafiye ormanındaki sihirli tekerlemeyi söyleyip Çöp Adam’a meydan okuduğundan habersiz çadırlarına uyumaya çekilirler.

 

Çöp Adam’a karşı uyarmaya gelen ilk orman sakini “Kibar Ayı” kendini tanıtan şarkısıyla Çınar ve Yaprak’ı uyandırır. Kibar Ayı’nın uyarılarına inanmayan Çınar, Çöp Adam’ın gelmesiyle önce çok korkar ve saklanır. Daha sonra Çöp Adam’ın yerlere çöp atıp, kendisine yardım edeni ödüllendireceğini söylemesiyle saklandığı yerden çıkar ve çöpleri atanın kendisi olduğunu söyler. Çöp Adam’ın sürpriz çöp dansı ve şarkısından sonra birden çöp kutusuna dönen Çınar, hediyenin bu olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolunun ormandaki bilmeceyi bulmak olduğunu söyleyen Çöp Adam, gün batımına kadar süre verip ortadan kaybolur. Bundan sonra kibar ayının yardımıyla diğer orman sakinleri olan Yaşlı Meşe, Robin Hood Vealice’in de yardımını alan Çınar dayanışma ve arkadaşlığın değerini anlar sadece çöp kutuluğundan değil içinde barındırdığı bencillik ve sorumsuzluktan da kurtulur.

 

Oyun Ekibi

 

Yazan: Ömer Pınar Yöneten: Ahmet Çevik Oyuncular: Ahmet Çevik, Nurhan Yılma, Ender Gülçiçek, Halil Yağız Şanal, Selin Bayraktar, Hakan Kutlay Kutlu, Şehmus Akbulut

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.