İÇME SUYU HATLARI YENİLEMELERİ SÜRÜYOR

Yalova Belediyesi tarafından altyapı yenileme çalışmaları program dahilinde devam ediyor. Yenileme çalışmaları kapsamında Bayraktepe Mahallesi Çamlıca Sokak ve Emirbayırı Ihlamur Sokak’ta ki 5000m3’lük depo hatlarının yenileme çalışmalarına başlandı. Çalışmalar Yeşil Körfez Su Birliği ile koordineli olarak sürdürülüyor.

 

Kentimiz içme suyu hattının ekonomik ömrünü tamamladığını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Günlük su tüketimi ile tahakkuk eden rakamları karşılaştırdığımızda barajdan çıkan su miktarının bir kısmının altyapının ekonomik ömrünü tamamladığı için kayıp ve kaçak olarak yer altına gittiğini görüyoruz. Tüm alt yapının yenilenmesi için gerekli planlamayı yaparak çalışmalarımızı başlattık.

 

Önceliğimizi sıkıntının en çok yaşandığı bölgelere verdik. Bu kapsamda Çamlıca Sokak’ta başlayan çalışmalarda, ömrünü tamamlayan, arızalara ve patlaklara neden olan depo hatlarını Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze bağlı ekipler ile Yeşil Körfez Su Birliğine bağlı ekiplerin ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla yeniliyoruz. Çelik borular yerine daha sağlıklı ve uzun ömürlü HDPE boruları tercih ediyoruz. Montaj yapılırken vatandaşlarımızın mağdur olmaması için su kesintisi yapılmamasına özen gösteriyoruz” dedi.

 

Çamlıca Sokak’ta devam etmekte olan çalışmalar tamamlandıktan sonra Ihlamur Sokak’ta ki depo çıkış hattının yenilenmesine başlanacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.