GARANTİ MORTGAGE, YALOVA’DA KONUT ÜRETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Mortgage Uzmanı Garanti, konut üreticilerini bilgilendirmek amacıyla 17 Mart Perşembe günü Yalova’da bir toplantı düzenledi. “Konut Üreticilerine Yönelik Uygulamalar” konulu toplantıya Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan katıldı. Toplantıda hazır bulunan Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ömer Orbay da katılımcılara, konut sektörünün gelişimi ve Garanti Mortgage’ın konut üreticilerine yönelik uygulamaları hakkında detaylı bilgi verdi.

 

Yaptığı konuşmada konut sektörü açısından Yalova’nın önemine değinen Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, “Dünya Bankası’nın yayımladığı Türkiye Şehirleşme İncelemesi Raporu’na göre, ülkemiz ikinci kentsel gelişim atağına başladı ve Anadolu şehirleri büyük şehirlerden daha hızlı gelişiyor. İstanbul-Bursa-İzmir otoyolu üzerinde bulunan Yalova da bu gelişmeden payını alıyor. Türkiye’nin önemli sanayi şehirleri İstanbul, Kocaeli ve Bursa’nın arasında konumlanması şehrin stratejik konumunu ve yatırım ortamını güçlendiriyor.Yalova’nın bu potansiyeli mega projelerle daha net ortaya çıkıyor.

 

 

İstanbul’un turistik banliyösü olma konumu ise inşaat sektörün daha da hareketli olmasını sağlıyor” dedi. Kentsel dönüşümün önemine de vurgu yapan Atay, “Mortgage Uzmanı Garanti olarak, kentsel dönüşümü; hem ülkemizdeki riskli yapıların yenilenmesi, hem de vatandaşlarımızın güvenli, modern, insan odaklı yaşam alanlarına kavuşması açısından önemsiyoruz. Eski ve riskli yapıların kentsel dönüşümü için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde ‘Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi’ni başlattık. Finansman ihtiyacının yanı sıra, tüketicileri bilgilendirmenin önemine de çok inanıyoruz. www.kentseldonusumcevaplari.com sitesinde uzmanlığımızı tüketicilerle paylaşıyor, kentsel dönüşümle ilgili merak ettikleri soruları yanıtlıyoruz. Kat maliklerine ve konut üreticilerine yönelik bire bir hizmet vermek üzere kurduğumuz Kentsel Dönüşüm Uzman Ekibi, bankamıza gelen taleplere uygun finansman modellerini oluşturuyor” diye konuştu.

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ise, yaptığı konuşmada, “Oda üyelerine avantajlı kredi seçenekleri için Garanti Bankası Yalova Şubesi ile geçtiğimiz ay Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir protokol imzaladık. İmzalanan protokol sonrasında gerçekleşen bu toplantı, iş birliğimizi güçlendirdiğimizin bir göstergesidir” dedi. İşbirliğinin Yalova inşaat sektörü açısından faydalı olmasını ve bu sinerjinin daha büyük işler için fırsatlar doğurmasını temenni ettiğini belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.