NAZIM HİKMET’LE, NECİP FAZIL KISAKÜREK YALOVA’DA BULUŞTU

Yalova Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’na koyduğu ‘Konuşan Banklarda’ edebiyatımızın iki değerli şairi Nazım Hikmet ile Necip Fazıl Kısakürek’i Yalova’da buluşturdu. Denize karşı vapur iskelesine doğru montajı yapılan konuşan banklar misafirlerine Nazım Hikmet’ten ve Necip Fazıl’dan şiirler okuyacak.

 

Konuşan bankların montajı sırasında çalışma alanına gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Edebiyatımızın iki değerli şairi Nazım Hikmet ve Necip Fazıl’ın şiirlerinin seslendirildiği, üzerinde biyografilerinin yer aldığı konuşan banklar sayesinde vatandaşlarımız, hem yorgunluklarını atacaklar hem de iki şairimizin şiirlerini dinleyecekler. İki şairimizi Yalova’da bir araya getirip, en güzel şiirlerini Yalovalılara ve kentimize gelen misafirlerimize dinletme imkanı sağlamış oluyoruz. Türk Edebiyatı’nın gelecek kuşaklara aktarılması şairlerimizin tanıtılması için yapacağımız çalışma sadece bununla sınırlı kalmayacak. Önümüzdeki günlerde çok farklı projeleri de hayat geçirip vatandaşlarımızla paylaşacağız” diye konuştu.

Banklar Şairlerin 3’er Şiirini Seslendirecek

 

Konuşan banklar, kendisi de şair olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın bizzat belirlediği her iki şairinde 3’er şiirini seslendirecek. Nazım Hikmet’in biyografisinin yer aldığı bank şairin “Dünyayı Verelim Çocuklara”, “Büyük Taarruz” ve “Davet” şiirini, Necip Fazıl’ın biyografisinin yer aldığı bank ise şairin, “Anneciğim”, “Veda” ve “Çocuk” şiirlerini seslendirecek. Bankın yanında bulunan sensöre dokunulmasıyla birlikte bank konuşmaya ve şiir okumaya başlayacak. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.