SODEM’DEN YALOVA BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri 2016 Proje Yarışmasında, Yalova Belediyesi Barış Manço Kongre Merkezi Projesiyle, Sanat, Kültür ve Turizm dalında ödüle layık görüldü.

 

SODEM’in düzenlediği proje yarışmasına 122 üye belediye 500 proje ile katıldı. Yarışmada Yalova Belediyesi; Yürüyen Köşk, İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi Eğitim Atölyesi, Balkan Evi Geçmişinden Geleceğini Aydınlat ve Barış Manço Kongre Merkezi Projeleri ile yer aldı. 14 ayrı kategoride düzenlenen yarışmada 70 proje ödüle layık görüldü. Yalova Belediyesi Barış Manço Kongre Merkezi Projesi, Sanat, Kültür ve Turizm dalında 70 proje arasına girerek ödül aldı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kazanılan proje ödülünü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.    

 

“500 Proje İçinden 70 Proje Arasına Girmek Bizleri Gururlandırdı”

 

SODEM Yerel Yönetim Ödülleri 2016 proje yarışmasında 500 proje içinden 70 proje arasına girmenin kendilerini gururlandırdığını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Büyükşehir ve il belediyelerinin projeleriyle katılabildiği yarışma; sosyal projeler, çevre, kentsel gelişim, tarım, sağlık, çocuk, sanat-kültür- turizm, bilim-tarih, spor, gençlik- eğitim, katılım ve yönetişim, bilgi iletişim, istihdam ve sokak hayvanları olmak üzere 14 ayrı temada yapıldı.

 

‘Sanat, Kültür ve Turizm’ dalında Bursa Nilüfer Belediyesi, Mersin Yenişehir Belediyesi, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi, İzmir Bergama Belediyesi ve biz ödüle layık görüldük. Seçim dönemi beyannamemizde yer alan ‘Kongre-Fuar Merkezi’ sözümüzü de böyle güzel bir ödülle taçlandırarak uygulamaya almış olduk.

 

Seyit Torun, Veli Ağbaba, Prof.Dr Murat Barkan, Prof.Dr. Koray Çalışkan, Selami Öztürk, Faruk Göksu, Korel Göymen, Fikret Toksöz, Pınar Türenç, Şafak Pavey, İbrahim Betil, Prof.Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Özgür Özel, Prof.Dr. İlber Ortaylı, Murat Katoğlu, Sunay Akın, Cem Seymen, Melda Onur, Bekir Coşkun, Ercan Karakaş ve Abbas Güçlü gibi akademisyen, siyasetçi, yazar ve gazeteci isimlerden oluşan seçici kurula yaptığı değerlendirme neticesinde bizleri bu ödüle layık gördükleri için ve projeyi hazırlayan mesai arkadaşlarıma emeklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.