VEFA SALMAN “YÜCE MİLLETİMİZ EN ÇETİN ZORLUKLARI, BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİKLE AŞMIŞTIR”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Salman mesajında “Çanakkale zaferi tarihin sayfalarına altın harflerle kazınmış bir kahramanlık destanıdır. Bu destan birlik, beraberlik ve kardeşlikle yazılmıştır. Bugün oynanmak isteyen senaryo ise asla gerçekleşemeyecek ve bu kardeşliği kimse bozamayacak” diyerek şunları dile getirdi;

 

“Şanlı tarihimiz, Çanakkale zaferi gibi Aziz Türk Milletinin tarihin sayfalarına yazdırdığı zaferlerle dolu. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Dönemin tüm imkansızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bugün karşı karşıya getirilmeye çalışılan kardeşlerin atalarıydı. O zaman gözünü dahi kırpmadan bu vatan toprakları uğruna şehit olan, gazi olan atalarımızın bugün bizlerden bekledikleri tek şey birlik, beraberlik içerisinde kardeşçe bir arada yaşamamızdır. Yazılan senaryolara, oynanmak istenen oyunlara alet olmamalıyız, olmayacağız. 18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Yüce milletimiz en çetin zorlukları, birlik, beraberlik ve kardeşlikle aşmıştır. 101 yıl önce olduğu gibi ülkemizin, bugün içinde bulunduğu tüm zorlukları da aynı manevi duygularla aşacağına inancım tam.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünde, ‘’Çanakkale Geçilmez’’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere bu güzel vatan uğruna ebediyete intikal eden, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: