YAKAB’IN GEZİLERİ ZONGULDAK İLE DEVAM EDİYOR

Yalova Katı Atık Birliği (YAKAB) üyesi Belediye Başkanları katı atıktan enerji üretimi yapan tesislere yapmış oldukları inceleme gezilerini sürdürüyor. Daha önce yurt içi ve dışında incelemelerde bulunun Belediye Başkanları son olarak Zonguldak’taki katı atık tesislerini gezdiler.

 

Birlik üyesi, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Altınova Belediyesi ve Birlik Başkanı Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan’ın katıldığı inceleme gezisi Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Adapazarı’ndan Samsun’a kadar olan bölgede tek olan tesiste incelemelerde bulunan Birlik Üyesi Başkanlara tesis hakkında bilgileri bizzat Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir verdi.

Zonguldak yerel medyasına da açıklamalarda bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova’da düzenli bir depolama alanımız mevcut ancak biz burasını tam verimli olarak kullanamıyoruz. Birlik olarak bu dönemde tesisin tam randımanlı olarak kullanılması için çalışmalar yapıyoruz. Enerji üretimine ağırlık vermiş durumdayız 1-2 ay gibi kısa bir sürede ön çalışmalarımızı tamamlayarak bu konuda start vereceğiz. Referans olarak birçok tesiste incelemelerde bulunduk. Bizim tesisimize uygun sistemin hayata geçirilmesi için bu incelemeleri gerçekleştiriyoruz. Bize zaman ayırıp bilgi paylaşımında bulunan değerli ağabeyimiz Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e ev sahipliğinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.