YALOVA – TUZLA DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ BAŞLADI

Yalova’da İstanbul Deniz Otobüsleri, Tuzla-Yalova deniz otobüsü seferlerine başladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın girişimleriyle hizmete kazandırılan ve Tuzla-Yalova hattında çalışan İDO Deniz Otobüsü, ilk seferine törenle uğurlandı.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın girişimleriyle hizmete kazandırılan ve Tuzla-Yalova hattında çalışan İDO Deniz Otobüsü, ilk seferine törenle uğurlandı. Tuzla, deniz otobüsleriyle hem Yalova’ya hem de Kartal ve Bostancı’ya deniz ulaşımıyla bağlandı.

 

Başta Tuzla Marina olmak üzere onlarca vizyon proje ile İstanbul ve bölgede ziyaretçi akınına uğrayan Tuzla’ya deniz otobüsü ile ulaşım alternatifi de eklendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın teklifi ile İDO, Tuzla İskelesi’ni yenileyerek hizmete açtı ve Tuzla-Yalova hattında deniz otobüsü karşılıklı seferlere başladı. Tuzla’dan gerçekleştirilen ilk sefer nedeniyle Tuzla İskelesi’nde tören düzenlendi. Törene Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İDO Genel Müdürü Ufuk Tuğcu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“TUZLA’NIN GELİŞİMİNİ ETKİLEYECEK”

 

Açılışta konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı. “Tuzla’da gerçekten her ortamda konuşulan konuydu neden deniz seferleri olmuyor diye. Bir defa böylesine uzun bir süreçten sonra bu seferlerin başlaması Tuzla’da bütün her kesimi çok rahatlattı. En çok da rahatlayan ben oldum. Kullanacak olan kişiler de çok rahatlayacaklar ama Tuzla’nın daha da fazla gelişimini etkileyecek olduğunu düşündüğüm bir hat olduğuna inanıyoruz. Yalova ile bizim zaten manevi bağımız olduğunu düşünüyorum. Şimdi bu bağımızı deniz seferleriyle daha iyi bir hale getirdik. İnşallah daha fazla sefer sayısıyla beraber daha da iyi olacağına inanıyorum” dedi.

 

“TUZLA İLE YALOVA’YI BİRLEŞTİRİYORUZ”

 

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü Ufuk Tuğcu seferle ilgili açıklama yaptı. Tuzla ile Yalova’yı birleştirdiklerini söyleyen İDO Genel Müdürü Ufuk Tuğcu, “Tuzla İstanbul’u güzide ilçelerinde biri, Yalova’nın turizm etkinliğini iyi biliyoruz. İlçemizle ilimizi birleştiriyoruz. 30 dakikalık seferde oraya varacağız. Tüm Tuzlalılara Yalovalılara hayırlı olsun. Yalova bizim için önemli bir lokasyon önemli bir şehrimiz. Yalova’ya Yenikapı’dan, Yalova’ya Pendik’ten, Yalova’ya Kartal’dan seferlerimizi vardı. Bugünde Tuzla’dan seferimizi ilave ettik. 4 tane noktadan sefer yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Deniz otobüsüyle Yalova’ya geçen İDO Genel Müdürü Tuğcu’yu Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman karşıladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ” Mutluluk veren bir olay hem Yalova hemde Tuzla için İDO Yenikapı, Pekdik ve Kartal seferlerinden sonra Tuzla seferlerininde başlamasıyla İstanbul’a dört noktadan bağlantılarımız olmuş oldu.” dedi.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte Yalova’nın tarihi mekanları gezen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve İDO Genel Müdürü Ufuk Tuğcu, ziyaret ettikleri yerler hakkında bilgi aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.