ALTINOVA HERSEK YAĞLI GÜREŞLERİNİN 2. YAPILDI

Saygı duruşu ve İstiklar Marşının okunması ile başlayan, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın konuşması  ve  dualarla devam eden 2. Hersek Yağlı Güreşlerine Altınova Kardeş  Şehirlerinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orcam, Makedonya Cumhuriyeti Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyon İbrahim, Studeniçan Belediye Başkanı Azem Sadiki, Eski bakan Osman Pepe, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz katıldı. Baş Pehlivanlar eleme güreşleri öncesinde “Terörü Lanetliyoruz” pankartıyla yeşil çimlere çıktılar, Tüm katılımcılar Baş Pehlivanları ayakta alkışladılar.

 

ALTINOVA-HERSEK-YAĞLI-GÜREŞLERİNİN-2.-YAPILDI-TERÖRÜ-LANETLİYORUZ-PANKARTI-İLE-BAŞ-PEHLİVANLAR-GÜREŞLERİNE-BAŞLADILAR

 

Güreş Ağalığını Akparti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zaferin yaptığı 2. Hersek Yağlı Güreşlerine  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman eski Bakanı Osman Pepe, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya,Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak,  AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, Yalova İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme Ve Geliştirme Kurulu Üyesi Muhammed Savaş, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Esenköy Belediye Başkanı Özen Kaptan, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Altınova Belediyesi’nin kardeş şehir Belediyelerinden KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orcan, Makedonya Merkez Jupa Belediye Başkanı Arian İbrahim ve Studenican Belediye Başkanı Azem Sadiki, Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven, İl Genel ve Belediye  Meclis üyeleri, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz,  Spor Toto Genel Müdürü , Gençlik ve Spor Genel Müdürü Muhammet Savaş, Kırkpınar Altın kemerli Başpehlivanı Aydın Demir, daire amirleri ve güreş severler katılım gösterdi.

 

 

BAKAN’A TEŞEKKÜR

Altınova Hersek Er Meydanı’na davul ve zurnalar eşliğinde sahaya giren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz vatandaşları selamladı. Güreşlerin açılış konuşmasını yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ata sporunu yaşatmak için belediye meclis üyeleri ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Sadece ilçemize değil ilimize ve bölgemize önemli bir tesis kazandırdık. Burada özellikle Milli savunma Bakanımıza ilçemize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Göl bölgesindeki askeri bölgede belediyemize verilen yer ülkemizin en önemli sosyal alanlarından birisi olacaktır” dedi.

 

13 boydan 500 güreşçilerin er meydanında yer aldığı güreşçiler kıran kırana mücadeleler içinde geçen elemelerin ardından yarı finallerle devam etti. Alt katagorilerdeki dereceyegirenler Altınova belediye başkanı dr. metin oral ile birlikte konuk olan belediye başkanlarından madalyalarını aldılar.

 

 

Güreşler devam ederken Altınova Belediyesinin düzenlediği altınova’da 4 mevsim temalı fotograf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri taktim edildi.

 

Final karılaşmaları öncesinde güreş alanına gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı Güreşlerin ağası Hasan Zafer ile Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral karşıladı.

 

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

 

Güreşlerde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörün sonunun mutlaka getirileceğini dile getirerek, “İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam ederse aşamayacağımız hiçbir engel yok. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz. Bunu da biliyoruz. İnşallah bu terörün sonunu da getireceğiz” dedi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Altınova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşlerini izlemek ve Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen geceye katılmak için Yalova’ya geldi.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a fahri hemşerilik beratı ile şehrin şehrin anahtarı verildi.

 

 

Altınova  Hersek Yağlı Güreşlerinin 2017 ağası açık artırmaya katılan dört kişiden 80 bin lira teklif eden Ak Parti Altınova ilçe başkanı Hasan Zafer’de aldı.

 

 

Kemeri Bakan Yılmaz taktı

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen, Altınova Hersek Yağlı Güreşlerinin finallerinde kıran kıran geçen müdacele sonucu 2016 Baş Pehlivanı olan Furuk Akkyu, 2. olan Hasan Cengiz, 3. olanlar Orhan Okullu / İsmail Balaban.

 

TOPLU SONUÇLAR

 

MİNİK 1

 1. Yasin Yeşil
 2. Münir Akkuş
 3. M.Ali Yılmaz
 4. Engin Kılıçaslan

 

MİNİK 2

 1. İsa Öztürk
 2. Mustafa Akpınar
 3. Umut Kaymak
 4. Osman Kuru

 

TEŞVİK 1

 1. Samet Yavan
 2. Enes Yiğit
 3. Tayfun Aslanoğlu
 4. Hayati Karaoğlan

 

TEŞVİK 2

 1. Yunus Bilgiç
 2. Enes Yüksel
 3. Naci Kurtuluş
 4. İsmail Öner

 

TOZKOPARAN

 1. Sinan Yıldız
 2. Talha Kargın
 3. Doğukan Cihan
 4. Yunus Bayram

 

AYAK

 1. Serdar Yıldırım
 2. Fatih Kırat
 3. Ahmet Faruk Oğuz
 4. Turgut Aybey

 

DESTE KÜÇÜK

 1. Ramazan sarı
 2. Umur Aybey
 3. Serkan Makas
 4. Oğuz Ünal

 

DESTE BÜYÜK

 1. Resul Yılmaz
 2. Hakan Erişen
 3. Yunus Emre Yaman
 4. Muhammed Başar

 

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

 1. Murat Bozpınar
 2. Berat Pehlivanoğlu
 3. Metin Aslan Temizce
 4. Sertaç Çavdar

 

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

 1. Ali Kazım Yavuz
 2. Kazım San
 3. Rıdvan Fidan
 4. Mevlüt Köken

 

BÜYÜK ORTA

 1. Burak Kaya
 2. Gökhan Öz
 3. Bayram Aslantaş
 4. Özkan Yılmaz

 

BAŞALTI

 1. Rıfat Poyraz
 2. Furkan Durmuş Altın
 3. Ercan Gündoğan
 4. Yücel Serinkan

 

BAŞ

 1. Faruk Akkoyun
 2. Hasan Cengiz
 3. Orhan Okulu
 4. İsmail Balaban

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.